کدخبر: ۳۰۷۹۰۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اسپوتنیک:

بالستیک جدید چینی کل نیویورک را با خاک یکسان می‌کند

اقتصادنیوز؛ اسپوتنیک از موشک بالستیک جدید چین خبر داد که می تواند کل نیویورک را با خاک یکسان کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ خبرگزاری روسی اسپوتنیک امروز سه شنبه در گزارشی نوشت:موشک بالستیک «دانگ فنگ -۴۱» که به تازگی در رژه نظامی چین رونمایی شده است، می‌تواند با یک حمله کل شهر نیویورک را با خاک یکسان کند.

در گزارش اسپوتنیک در این خصوص آمده است: این موشک جدید چین مجهز به کلاهک هسته‌ای بوده و بیشترین بُرد را در میان موشک‌های بالستیک جهان دارد و اوایل همین ماه از آن رونمایی شده است.

به گزارش این رسانه، این هشدار پس از آن مطرح شد که پکن از شرکت‌ها و سازمان‌های آمریکایی از جمله ان‌بی‌ای و اپل بخاطر بیان اظهاراتی در حمایت از اعتراضات ضد دولتی در هنگ‌ کنگ انتقاد کرده بود. یک روز پیش از این هشدار نیز شی جین پینگ رئیس‌جمهوری چین هشدار داد، هرگونه تلاش برای ایجاد تفرقه‌ در چین می تواند به «بدن‌های له شده و استخوان‌های تکه تکه شده» بینجامد.

اسپوتنیک در این خصوص می افزاید: موشک بالستیک دی‌ اف -۴۱ یا دانگ‌ فنگ -۴۱ بُرد ۹۳۰۰ مایلی را پوشش می‌دهد که به نوعی کل آمریکا در تیررس آن قرار می‌گیرد. این موشک می تواند ۱۰ کلاهک هسته‌ای را حمل کند و می‌تواند به ۱۰ هدف به صورت همزمان حمله کند. این موشک قادر است از سیستم های های دفاعی بگریزد. می‌تواند ایالات متحده را ظرف ۳۰ دقیقه پس از پرتاب هدف قرار دهد و همین زمان لازم برای واکنش سامانه‌های دفاعی را می کاهد.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند