عملیات سایبری مخفی آمریکا علیه ایران برای تلافی حمله به آرامکو؟

کدخبر: 307979
اقتصادنیوز: برخی مقامات آمریکایی مدعی شدند که این کشور اخیرا یک عملیات سایبری علیه ایران انجام داده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، فایننشال پست نوشت، الیسا اسمیت، سخنگوی پنتاگون در توضیح ادعای مطرح شده از سوی برخی مقامات آمریکایی مبنی بر این که این کشور اخیرا عملیاتی سایبری علیه ایران انجام داده است، گفت: از نظر سیاسی و به منظور امنیت عملیاتی، ما درباره عملیات‌های فضای سایبری، اطلاعاتی یا طرح‌ریزی چیزی گفت‌وگو نمی‌کنیم.

دو تن از مقامات رسمی آمریکایی که می‌خواستند نامشان فاش نشود، در گفت‌وگو با رویترز مدعی شده‌اند که آمریکا به دنبال حمله رخ داده به مجموعه پالایشگاهی آرامکو در عربستان سعودی، که واشنگتن و ریاض تهران را مقصر آن می‌دانند، یک عملیات سایبری مخفی علیه ایران انجام داده است.

این مقامات همچنین مدعی شدند که عملیات یادشده در ماه سپتامبر و با هدف گرفتن توان ایران برای اشاعه  «پروپاگاندا» انجام گرفته است.

علاوه بر این، یکی از این مقامات مدعی شد که این حمله سایبری سخت‌افزارهای فیزیکی را دچار اختلال کرده اما جزئیات بیشتری در این باره ارائه نکرد.

به گزارش ایسنا، ادعای مطرح شده درباره انجام شدن عملیاتی سایبری علیه ایران از سوی آمریکا در بازه زمانی ذکر شده، از سوی مقامات کشورمان رد یا تایید نشده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما