اردوغان گفت‌وگو با پمپئو و پنس را رد کرد

کدخبر: 308028
اقتصادنیوز؛ رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه، در واکنش به سفر مایک پنس و مایک پمپئو به ترکیه گفت که قرار نیست با معاون رئیس جمهور و وزیرامورخارجه آمریکا صحبت کند و فقط با همتای خود گفت‌وگو می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «رجب طیب اردوغان» روز چهارشنبه درباره سفر «مایک پنس» معاون اول رئیس‌جمهور آمریکا و «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا گفت، قرار نیست با آن‌ها گفت‌وگو کند.

اردوغان در پاسخ به خبرنگار شبکه «اسکای نیوز»، در خصوص این‌که درباره چه مسائلی با پنس و پامپئو که به ترکیه سفر کرده‌اند گفت‌وگو خواهد کرد گفت: «با آن‌ها گفت‌وگو نمی‌کنم. آن‌ها باید با همتایان خودشان صحبت کنند. اگر ترامپ به اینجا بیاید با او صحبت خواهم کرد».

کاخ ریاست جمهوری آمریکا شامگاه سه‌شنبه (۲۳ مهر) طی بیانیه‌ای اعلام کرد که  پامپئو به همراه  پنس روز چهارشنبه این هفته به ترکیه سفر خواهند کرد.

اردوغان: با پامپئو و پنس صحبت نخواهم کرد

در این بیانیه آمده بود، پنس در این دیدار با اردوغان دیدار کرده و به او خواهد گفت که ترامپ به ابقای تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ترکیه تا زمان دست‌یابی به راه حل در شمال سوریه ادامه خواهد داد.

دولت آمریکا اخیراً گفته است که در برابر ترکیه به دلیل عملیات مذکور، سه ر اه بیشتر پیش رو ندارد،‌ یا اینکه برای مقابله با ترکیه به سوریه نیرو بفرستد، یا ترکیه را تحرم اقتصادی و مالی کند و یا اینکه برای بین ترکیه و شبه‌نظامیان کرد سوری که آنکارا آن‌ها را «تروریست» می‌داند، میانجی‌گری کند.

آمریکا روز سه شنبه دو وزارت‌خانه ترکیه (دفاع و انرژی)، را به همراه وزیر دفاع، وزیر انرژی و وزیر کشور تحریم کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما