کدخبر: ۳۰۸۰۹۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
چرا دمکرات‌های جلسه با  ترامپ را ترک کردند؟

چرا دمکرات‌های جلسه با ترامپ را ترک کردند؟

اقتصادنیوز: توهین ترامپ به پلوسی در نشست اطلاع‌رسانی پیرامون سوریه در کاخ سفید باعث شد که دمکرات‌ها این جلسه را ترک کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در نشست اطلاع‌رسانی درباره سوریه که عصر چهارشنبه (به وقت محلی) در کاخ سفید برگزار شد، به نانسی پلوسی رئیس دمکرات مجلس نمایندگان این کشور توهین کرد.

بر اساس این گزارش، در این نشست که با حضور رهبران حزبی کنگره برگزار شد، ترامپ از کوره در رفته و رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را «سیاستمدار درجه سه» توصیف کرده است. این توهین باعث شده که پلوسی و دیگر رهبران دمکرات کنگره این نشست را ترک کنند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پس از خروج از این جلسه به خبرنگاران گفت که رای شمار قابل توجهی از جمهوریخواهان کنگره به قطعنامه‌ای که علیه تصمیم ترامپ درباره سوریه تصویب شده بود، باعث عصبانیت ترامپ شد.

مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه شب با اکثریت قاطع آرا قطعنامه‌ای را برای محکومیت تصمیم اخیر ترامپ درباره شمال شرق سوریه تصویب کرد.

این قطعنامه که از سوی «الیوت انگل» رئیس دمکرات کمیته روابط خارجی و «مایکل مک‌کال» معاون جمهوریخواه وی پیشنهاد شده بود، با ۳۵۴ رای در مقابل ۶۰ رای به تصویب اعضای مجلس نمایندگان آمریکا رسید که حاکی از رای موافق شمار قابل توجهی از جمهوریخواهان بود.

پلوسی همچنین گفت که کاخ سفید پس از ترک نشست ازسوی وی، یک جلسه اطلاع‌رسانی در مجلس نمایندگان را که برای روز پنجشنبه برنامه‌ریزی شده بود، لغو کرده است.

چارلز شومر رهبر اقلیت دمکرات سنای آمریکا نیز که نشست کاخ سفید را ترک کرد، به خبرنگاران گفت که از ترامپ درباره برنامه او برای مهار داعش پس از حمله ترکیه به شمال شرق سوریه پرسیده و ترامپ پاسخی برای آن نداشته است.

ترکیه هفدهم مهرماه با اعلام رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری این کشور عملیاتی نظامی را در شمال شرق سوریه آغاز کرد و آن را «چشمه صلح» نامید.

اقدام نظامی ترکیه پس از آن آغاز شد که ترامپ خروج نظامیان آمریکایی از شمال شرق سوریه را اعلام کرد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند