کدخبر: ۳۰۸۱۱۰ لینک کوتاه

چرا امسال ترافیک در مهران روان است؟

اقتصاد نیوز: استاندار ایلام گفت: در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مرز مهران وارد کشور شده‌اند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام ، «قاسم سلیمانی دشتکی»  اظهار کرد: در ۲۴ساعت گذشته بیش از  ۲۰۰ هزار نفر از طریق مرز بین‌المللی مهران تردد داشتند که از این میزان تردد بیش از ۱۶۶هزار و ۳۹۳نفر وارد کشور شده‌ند و ۳۵هزار و ۳۵۴نفر نیز از کشور خارج شده‌اند.

وی با بیان اینکه با وجود دو برابر شدن تعداد زائران در  مرز مهران خوشبختانه مشکل خاصی وجود ندارد و مشکلات نسبت به سال گذشته به حداقل رسیده است،  گفت: توسعه زیرساخت‌های استان و  ایجاد تمهیدات ویژه باعث شده ترددها و خدمات در مرز مهران قابل قبول باشد.

استاندار ایلام به همدلی و همکاری اعضای ستاد اربعین استان ایلام اشاره کرد و گفت: هم افزایی اعضای ستاد و خدمات رسانی، پراکنش تردد زوار  و زودتر رفتن زائرین برای شرکت در مراسم اربعین باعث شده تردد روانی در مرز مهران داشته باشیم.

رئیس ستاد اربعین استان ایلام ادامه داد: خوشبختانه تردد در جاده‌های استان روان است و فقط شاهد ترافیک نیمه سنگین در محور مهران-ایلام-حمیل هستیم و خوشبختانه  ایجاد پل‌ها  و احداث تونل در مسیر زیرگذر ارغوان مشکلات ترافیکی را به حداقل رسانده است.

استاندار ایلام تاکید کرد: امسال با جداسازی مسیر تردد اتوبوس‌ها از پایانه برکت و ایجاد کنار گذر شرقی و غربی شاهد مشکلات ترافیک در مرز مهران  نبودیم.

وی با بیان اینکه سوخت مورد نیاز خودرو زائران در استان فراهم شده است، تصریح کرد: در سطح شهر مهران ۵ اکیپ ثابت و ۲ اکیپ سیار کار پایش اطلاع‌رسانی و ایمنی سوخت را در دستور کار خود دارند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند