کدخبر: ۳۰۸۳۹۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
نظرات متفاوت مجتبی ذوالنور و روسیه در مورد حضور آمریکا در سوریه

نظرات متفاوت مجتبی ذوالنور و روسیه در مورد حضور آمریکا در سوریه

اقتصادنیوز: در حالیکه وزارت خارجه روسیه معتقد است که هدف آمریکا از حضورش در سوریه مشخص نیست، اما رئیس کمیسیون امنیت ملی ایران معتقد است که آمریکا همچنان به دنبال اهداف خاص خودش در سوریه است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا امروز شرمنده‌تر از همیشه از خاک سوریه خارج می‌شود، و برغم آنکه تاکتیک و راهبردش تغییر کرده ولی همچنان اهدافش پا برجا است و آنها را دنبال می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنوری اظهار داشت: آمریکا قرار بود، مسائل سوریه را طی مدت سه ماه تمام کند، ولی هشت سال طول کشید.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پانزدهم مهرماه جاری دستور خروج نظامیان آمریکایی از سوریه را صادرکرد.

وی ادامه داد: اگرچه ما می‌دانیم دشمن ممکن است به ظاهر، تاکتیک و روش و شیوه و راهبرد را خود تغییر دهد ولی اهداف آن باقی می‌ماند.

اما در همین رابطه سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: اهداف و راهبرد آمریکا در مناقشه سوریه و دلایل حضور نظامیان این کشور قابل درک نیست.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز شنبه در گفت وگو با شبکه تلویزیونی روسی ان.ت.و گفت: هیچ کس از کارها و اهداف آمریکایی‌ها سر در نمی‌آورد، نکته اصلی این که حتی در داخل ائتلاف بین‌المللی در باره سوریه نیز در طول چند سال اخیر وحدت موضع وجود نداشته است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند