کدخبر: ۳۰۹۱۳۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
هشدار معاون وزارت نیرو/ ماهی‌های قره سو را نخورید

هشدار معاون وزارت نیرو/ ماهی‌های قره سو را نخورید

اقتصادنیوز: معاون امور آب و آبفای وزارت نیرو با بیان اینکه حجم زیادی از پساب‌های کارخانه‌های شیمیایی وارد رودخانه قره سو شده است به مردم توصیه کرد از مصرف ماهیان این رودخانه خودداری کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،قاسم تقی زاده خامسی چهارشنبه شب در صفحه اینستاگرام خود نوشت: ماهیان رودخانه قره سو به صورت دسته جمعی از بین رفته‌اند.

وی افزود: رودخانه قره سو از سراب روانسر سرچشمه می گیرد و پس از طی مسافتی حدود ۶۰ کیلومتر وارد شهر کرمانشاه و پس از پیوستن به رودخانه گاماسیاب وارد رودخانه سیمره می‌شود.

تقی زاده خامسی نوشت: حجم پساب از کارخانه‌های شیمیایی به رودخانه قره سو به حدی زیاد است که منجر به تغییر رنگ رودخانه و پایین آمدن میزان اکسیژن آب شده و موجب مرگ بسیاری از ماهی‌های این رودخانه شده است.

معاون آب و آبفای وزارت نیرو ادامه داد: هرچند این خبر رسمی است و احتمال دارد درست باشد اما ذکر این نکته نیز ضروری است که سوداگران برای شکار دسته جمعی از آن استفاده می‌کنند.

وی نوشت: این احتمال وجود دارد که این کشتار دسته جمعی عارضه نوشاندن سم باشد.

تقی زاده خامسی افزود: به همکاران خود توصیه کردم با سازمان محیط زیست که مسئولیت قانونی در حفظ کیفی آب را به عهده دارد همکاری کنند تا سرمنشا این اتفاق ناگوار را شناسایی و اقدام قانونی کنند.

وی نوشت: ماهیان رودخانه‌ای بیش از دریا در معرض آلودگی هستند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند