کدخبر: ۳۰۹۱۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دیدار محرمانه پادشاه بحرین و نتانیاهو

یک منبع دیپلماتیک مطلع از دیدار محرمانه پادشاه بحرین با نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بوداپست، پایتخت مجارستان خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، این منبع گفت، دیدار میان حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ماه آوریل و همزمان با سفر حمد بن عیسی به بوداپست تحت عنوان گسترش روابط با مجارستان و دیدار با یانوش آدر، رئیس جمهور این کشور صورت گرفت.

منبع مذکور تصریح کرد، این دیدار در چارچوب هماهنگی‌ها برای برداشتن گام‌های نخست طرح موسوم به معامله قرن از طریق برگزاری کارگاه منامه بود که دو ماه بعد انجام شد.

وی افزود، طرف آمریکایی مقدمات این دیدار "دوستانه" میان پادشاه بحرین و نتانیاهو را تسهیل کرده بود.

این منبع آگاه گفت: این دیدار محرمانه زمانی بود که نتانیاهو با خانواده‌اش در تعطیلات به سر می‌برد. اما او سفر خود را نیمه رها کرد و برای دیدار حمد بن عیسی به بوداپست رفت و همان روز بدون هیچ پوشش رسانه‌ای باز گشت.

به گفته منبع مذکور، پادشاه بحرین ضمن ابراز خرسندی نسبت به دیدار با نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد، روابط با اسرائیل فراتر از چارچوب دیپلماتیک خود است و آنها مایل هستند ائتلافی در زمینه های مختلف سیاسی، امنیتی و نظامی علیه دشمن مشترکشان "ایران" تشکیل دهند!

در این دیدار، حمد آل خلیفه گفت، امنیت اسرائیل از امنیت خلیج فارس حاصل می‌شود. وی مجددا بر تمایل کشورش به استفاده از تجربیات اسرائیل در زمینه آنچه مبارزه با گروه‌های تروریستی خواند تاکید کرد.

در این دیدار، نتانیاهو از حمد آل خلیفه و طرح وی برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی قدردانی و سیاست‌های خصمانه محمد بن سلمان، ولی عهد سعودی علیه ایران را تحسین کرد.

این منبع دیپلماتیک گفت، پس از این دیدار نامه هایی بین طرفین مبادله شد و دیدارهای علنی و خصوصی در سطح مسئولان امور خارجه انجام شد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند