کدخبر: ۳۰۹۲۴۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ترامپ: کُردها به میادین نفتی سوریه بروند

ترامپ: کُردها به میادین نفتی سوریه بروند

اقتصادنیوز: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در توئیتی خطاب به نیروهای کُرد شمال سوریه نوشت: زمان آن فرا رسیده است که کُردها به منطقه ای در سوریه بروند که میادین نفتی وجود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ترامپ نوشت که او با «مظلوم عبدی» فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک گفت وگو کرده است و صحبت های این فرمانده را شنیده است.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک از اقدامات آمریکا تقدیر کرده است.

وی نوشت: میادین نفتی که درباره آن ها صحبت شد در اختیار داعش بود تا وقتی که آمریکا با کمک کُردها آن ها را تصرف کرد.

ترامپ همچنین نوشته است: آمریکا هرگز به داعش اجازه نخواهد داد تا دو باره بر این میادین نفتی کنترل پیدا کند.

پیش تر «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا اعلام کرده بود که پنتاگون در نظر دارد شماری از نظامیان آمریکایی را برای محافظت از میادین نفتی در شمال شرق سوریه مستقر کند تا نفت به دست نیروهای داعش و گروه‌ های دیگر نیافتد.

وی افزود: هدف از این اقدام، جلوگیری از رسیدن درآمدهای نفتی به داعش و گروه های دیگری است که ممکن است خواستار دستیابی به این درآمدها برای فعالیت های زیانبار خود باشند.

در همین راستا نشریه فارن پالیسی در مطلبی به قلم "لارا سلیگمن" و "کیت جانسون" نوشته بود: دونالد ترامپ که همواره اعلام کرده بود حمله به عراق باید با تصرف منابع نفتی آن پایان می یافت، حالا به بهانه کوتاه کردن دست داعش از میادین نفتی سوریه، به نظر می رسد چشم به منابع نفتی این کشور دوخته است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند