کدخبر: ۳۰۹۲۷۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پنتاگون به کدام مناطق سوریه نیروی تازه‌نفس می‌فرستد؟

پنتاگون به کدام مناطق سوریه نیروی تازه‌نفس می‌فرستد؟

اقتصادنیوز: وزارت دفاع آمریکا ( پنتاگون ) اعلام کرد: به منظور حفاظت از نفت سوریه جنگ افزارهای بیشتری به آن منطقه اعزام می کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خبرگزاری فرانسه، یک مقام وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای گفت: یکی از مهمترین دستاوردهای آمریکا و شرکای ما در مبارزه با داعش به دست آوردن کنترل بر میادین نفتی در شرق سوریه بود که یک منبع درآمد حیاتی برای داعش بود.

این مقام که نامش فاش نشده است، افزود: آمریکا متعهد است که در همکاری با نیروهای سوریه دموکراتیک مواضع خود را تقویت کرده و با تجهیزات نظامی بیشتر از افتادن دو باره آن میادین نفتی به دست داعش و یا سایر بازیگران بی‌ثبات‌کننده جلوگیری کند.

وی همچنین گفت: ما باید مانع از دستیابی داعش به این جریان درآمدی شویم تا از عدم بازگشت آن اطمینان حاصل شود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که نیروهای این کشور از شمال شرق سوریه خارج می‌شود اما وی روز چهارشنبه خبر داد که تعدادی از نظامیان آمریکایی در سوریه باقی خواهند ماند.

رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در توئیتی خطاب به نیروهای کُرد شمال سوریه، نوشت: زمان آن فرا رسیده است که کُردها به منطقه‌ای در سوریه بروند که میادین نفتی وجود دارد.

ترامپ همچنین نوشت: آمریکا هرگز به داعش اجازه نخواهد داد تا دو باره بر این میادین نفتی کنترل پیدا کند.

پیش‌تر «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا اعلام کرده بود که پنتاگون در نظر دارد شماری از نظامیان آمریکایی را برای محافظت از میادین نفتی در شمال شرق سوریه مستقر کند تا نفت به دست نیروهای داعش و گروه‌های دیگر نیفتد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند