کدخبر: ۳۰۹۴۰۸ لینک کوتاه

زمان اعزام فضانورد به مریخ اعلام شد

اقتصاد نیوز:مدیر سازمان فضایی ناسا از اعزام فضانورد به مریخ تا سال ۲۰۳۵ خبر داد و گفت زمان این پروژه با توجه به تسریع عملیات اعزام فضانورد به کره ماه تغییر پیدا کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ناسا اعزام فضانورد به مریخ است که بر اساس اعلام مدیر ناسا این پروژه تا سال 2035 عملیاتی خواهد شد. جیم بریدنستاین، مدیر ناسا در این خصوص اعلام کرد به واسطه تسریع عملیات فرستادن فضانوردان به کره ماه، تاریخ پروژه سفر انسان به مریخ نیز دستخوش تغییراتی شده است.

سازمان فضایی ناسا تصمیم دارد طی 5 سال آینده مجددا فضانوردانی را به کره ماه اعزام کند. مقام‌های ناسا امید دارند ماموریت سفر انسان به ماه باعث شود تا در خصوص زندگی و انجام ماموریت‌های انسان در یک سیاره دیگر به اطلاعات جامع برسند. همچنین این پروژه باعث خواهد شد تا بتوانند ویژگی‌های فناوری‌ها را شناسایی کرده و با سازوکار آنها آشنا شوند تا در مریخ تمامی ماموریت‌ها به درستی صورت پذیرد. بریدنستاین در زمان سخنگرانی خود در کنگره بین‌المللی فضانوردی (IAC) در واشنگتن عنوان کرد اگر بتوانیم پروژه ماموریت اعزام فضانورد به کره ماه را سریع‌تر از برنامه‌های خود انجام دهیم، ماموریت سفر انسان به مریخ نیز با سرعت بیشتری پیگیری خواهد شد. از این رو امیدواریم تا سال 2035 این پروژه را عملیاتی کنیم. چنین گفته‌هایی در حالی مطرح می‌شود که مدیر ناسا در آوریل سال جاری از فرود فضانوردان تا سال 2033 در سیاره مریخ خبر داده بود.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند