کدخبر: ۳۰۹۴۷۷ لینک کوتاه

گرانقیمت‌ترین تیم‌های فوتبال لیگ انگلیس

​اقتصاد نیوز:نتیجه یک بررسی نشان می‌دهد من‌سیتی و لیورپول و تاتنهام در رده‌های اول تا سوم گرانقیمت‌ترین تیم‌های لیگ جزیره قرار دارند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، لیگ برتر جزیره با تمام تب و تاب خود در حال برگزاری است و طبق معمول چند فصل گذشته رقابت نزدیک لیورپول، من‌سیتی  و در این فصل لستر سیتی و آرسنال در پایان هفته دهم به جذابیت این رقابت‌ها افزوده است.

طبق خبر رسانه سان انگلیس هزینه و ارزش بازیکنان و بودجه هزینه شده از جانب تیم‌ها برای حضور پرقدرت در رقابت‌های فصل 2019/20 منتشر شد که با واکنش‌های بسیاری از جانب هواداران و فوتبال دوستان مواجه شد.

بیشترین بحث و حاشیه هزینه دو تیم آرسنال در بر داشت که با وجود هزینه بسیار بالا نتایج چندان قابل قبولی را کسب نکرد‌ه‌اند.

در این لیست مشاهده می‌کنید که منچستر با ارزش 1.15 بیلیون پوند و میانگین  ارزش هر بازیکن به قیمت 49.40 میلیون پوند در صدر گرانقمیت‌ترین تیم‌های لیگ برتر جزیره قرار دارد.

در رتبه دوم لیورپولی مشاهده می‌شود که در ابتدای این فصل تغییر و تحولات خاصی نداشت و با ارزش 959.18 میلیون پوند در رتبه دوم قرار دارد.

دیگر تیم که با فروش بازیکنان خود پول خوبی در چند فصل اخیر به جیب زده است باشگاه تاتنهام است، که با ارزش کلی 881055 میلیون پوند در رتبه سوم مشاهده می‌شود.

چلسی، منچستر و آرسنال و در عین ناباوری اورتون در رتبه‌های 4 تا پنجم قرار دارند.

جالب اینکه شفیلد یوناتید که به تازگی راهی لیگ جزیره شده است با ارزش کلی 62.33 میلیون پوند و میانگین ارزش هر بازیکن به قیمت 2.40 میلیون پوند در انتها و رتبه بیستم مشاهده می‌شود.

نوریچ که اولین شکست فصل سیتی را رقم زد با 81.54 میلیون پوند در جایگاه نوزدهم قرار دارد.با این اوصاف تیم نوزدهم لیگ جزیره از نظر ارزش مقابل تیمی که نزدیک به 10 برابر هزینه کرده است به برتری رسیده است و این موضوع برای چند هفته سوژه رسانه‌ها بود.

ساوتهمپتون هم که دیشب در دیداری عجیب با 9 گل مغلوب لستر شد 209.70 میلیون پوند در رتبه دوازدهم پر هزینه‌ترین تیم‌ها دیده می‌شود.

آرسنال که هوادارانش به دلیل تغییرات عمده در تیم و خرید چند بازیکن مهم مثل پهپه در کل 570.38 میلیون پوند ارزش دارد و میانگین هزینه برای هر بازیکن برای توپچی‌ها 23.77 میلیون پوند تخمین زده شده است پایین تر از منچستر در جایگاه ششم دیده می‌شود.

شیاطین سرخ در ابتدای فصل با جذب چند ستاره جوان مثل جیمز و وان بیسکا به شکلی سعی در جوان‌تر کردن تیم داشته و در این بین لوکاکو و سانچز را نیز به اینتر واگذار کرد با 644.63 میلیون پوند پنجم است.

چلسی مدل لمپارد با حضور پولیسیچ، ابراهام و چند بازیکن جوان نتایج نسبتا خوبی را کسب کرده است و توانسته با 697.95 میلیون پوند چهارم است و به نظر می‌رسد در ادامه حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

در پایان فصل باید دید با وجود هزینه‌های سنگین تیم‌های لیگ جزیره چه اتفاقاتی رقم خواهد خورد.آیا قهرمان از بین من‌سیتی و لیورپول انتخاب خواهد شد یا در ادامه آرسنال و منچستر و حتی چلسی خودی نشان خواهند داد.

13980804000862_Test_NewPhotoFree

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند