کدخبر: ۳۰۹۵۲۲ لینک کوتاه

قد ایرانی‌ها کوتاه شده؟

اقتصاد نیوز:رئیس اداره تغذیه وزارت بهداشت نوشت: به تازگی اخباری در فضای مجازی مبنی‌ بر کوتاه شدن قد مردم ایران منتشر شده بود که من همین جا اعلام می‌کنم این گونه اخبار از اساس کذب است و واقعیت ندارد.

به گزارش اقتصاد نیوز، رضا عزتیان به مشرق گفت: وزارت بهداشت برای گروه‌های سنی مختلف یک هرم تغذیه‌ای در نظر گرفته و برنامه‌ریزی جهت ارتقاء تغذیه مردم به ویژه گروه‌های هدف و پرخطر مانند کودکان، سالمندان و زنان باردار مدنظر قرار داده شده است.

عزتیان تأکید کرد: گرانی لبنیات و به خصوص شیر، یک زنگ خطری برای سلامت مردم ایران در آینده‌ای نزدیک محسوب می‌شود و ما به همه مردم توصیه می‌کنیم جهت جبران کمبود کلسیم، شیر را از برنامه غذایی خانواده خود حذف نکنند.

او گفت: وزارت بهداشت یک برنامه غذایی ویژه مناطق کم‌برخوردار و محروم در چند استان کشور برگزار می‌کند تا تغذیه مردم در کل ایران حفظ و ارتقاء پیدا کند.

رئیس اداره تغذیه وزارت بهداشت بیان کرد: وزارت بهداشت برای سال تحصیلی جدید نیز قرص آهن و ویتامین D را به صورت رایگان در دبیرستان‌های دخترانه سراسر کشور توزیع می‌کند و این کار به دلیل آن است که دختران بیشتر مستعد کم‌خونی و کمبود ویتامین D هستند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند