کدخبر: ۳۰۹۵۵۹ لینک کوتاه

از سوی سخنگوی دولت مطرح شد؛

اولین واکنش رسمی ایران به مرگ ابوبکرالبغدادی

اقتصادنیوز؛ در نخستین واکنش یک مقام رسمی ایران به مرگ سرکرده داعش، علی ربیعی سخنگوی دولت تاکید کرد: تروریسم در خاورمیانه و شمال آفریقا زاییده سیاست‌های نظامی، نفت‌خواری و حمایت استبداد آمریکاست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ علی ربیعی در واکنش به خبر هلاکت ابوبکر بغدادی نوشت: ایران در خط مقدم مبارزه با تروریسم با طرح جهان عاری از خشونت و مبارزه با افراط گرایی در عرصه بین‌المللی جزو پیشتازان مقابله با داعش و مدافع رویکرد دیپلماتیک، استراتژیک و ایدئولوژیک با داعشیسم قرار دارد.

مرگ البغدادی پایان داعشیسم نخواهد بود

وی ادامه داده است: آمریکا تلاش می‌کند گفتمان تمدن را به انحصار خود در آورد و لشکرکشی‌ها و تحریم‌های  ظالمانه را به مثابه بخشی از نبرد با تروریسم بازنمایی کند. در صورتی که تروریسم در خاورمیانه و شمال آفریقا زاییده سیاست‌های نظامی، نفت‌خواری و حمایت استبداد آمریکاست. بنیاد داعشیسم با بمب و خمپاره از بین نخواهد رفت و هنوز نمو و نمود دارد. نمو با پترودلارهای منطقه‌ای و نمود با تفکر تکفیری. باید این دو منبع خشکانده شود. هلاکت بغدادی پایان نماد تروریسم تزریقی-تخریبی است؛ تزریق تفکر مرگ به بطن جوامع بشری و تخریب تصویر اسلام در افکار عمومی جهان. همانطور که با مرگ بن‌لادن ریشه ترور نخشکید، مرگ بغدادی نیز پایان داعشیسم نخواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند