کدخبر: ۳۰۹۶۱۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
واکنش‌های دو عضو کمیسیون امنیت ملی به کشته شدن «البغدادی»/ رضاخان هم تاریخ مصرفش تمام شد، حذفش کردند

واکنش‌های دو عضو کمیسیون امنیت ملی به کشته شدن «البغدادی»/ رضاخان هم تاریخ مصرفش تمام شد، حذفش کردند

اقتصادنیوز: رئیس کمیسیون «امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس گفت: اگر کشته‌شدن «ابوبکر البغدادی» صحت داشته باشد معلوم نیست که آمریکایی‌ها واقعاً می‌خواستند او را به هلاکت برسانند، بلکه می‌خواهند از کشته شدن این فرد سوءاستفاده کنند تا این مسئله به اسم خودشان تمام شود؛ قطعاً پشت پرده همین است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور در واکنش به خبر کشته‌شدن ابوبکرالبغدادی سرکرده گروهک تروریستی - آمریکایی داعش، گفت: به طور کلی عامل پیدایش جریانات تروریستی و تکفیریِ همچون داعش آمریکایی‌ها هستند و این جریانات را آمریکایی‌ها به وجود آورده‌اند.

وی تصریح کرد: به اعتقاد بنده آمریکایی‌ها اگر در مقطعی با تکفیری‌ها و داعشی‌ها تقابل و درگیری دارند برای استفاده بهینه، مهار و در اختیارگیری آنهاست نه برای نابودی‌شان؛ آمریکایی‌ها می‌خواهند تکفیری‌ها کاملا گوش به فرمان آن‌ها باشند که ما در گذشته هم این موارد را مشاهده کردیم.

ذوالنور ادامه داد: ما در گذشته دیدیم که هر جایی که جریانات تکفیری و تروریستی به خطر می‌افتادند، آمریکایی‌ها می‌آمدند در عراق و سوریه مواضع مقاومت را بمباران می‌کردند و به نوعی راه نجات این جریانات را فراهم می‌ساختند.

رئیس کمیسیون «امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس با اشاره به موضوع تاریخ مصرف‌دار کردن این گروه‌های تروریستی گفت: آمریکایی‌ها گاهی کاربری ایجاد می‌کنند یعنی ممکن است تاریخ مصرف رهبر جریانی تمام شده باشد و برای تغییر بخواهند آن را حذف کنند کما اینکه به عنوان مثال انگلیس رضاخان را روی کار آورد و بعد رضا خان را از ایران بردند و نهایتا انگلیس و آمریکا با هماهنگی هم محمدرضا را بر سر کار آوردند یعنی این مسئله این طور نیست که ما بگوییم آن‌ها مخالف سلطنت بودند و برای مردم کار می‌کردند و یا اینکه می‌خواستند مردم در سرنوشتشان دخالت داشته باشند بلکه این یک بازی است که در پی آن می‌خواهند مهره‌ها را بر اساس تاریخ مصرفشان استفاده و جا به جا کنند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اظهارات ترامپ مبنی بر حذف ابوبکر البغدادی یک نوع موج سواری است، تصریح کرد: آمریکایی‌ها می‌کوشند اگر اتفاقی رخ داده نهایتا آن اتفاق را به نفع خودشان تمام کنند یعنی اینجا، اگر صحت داشته باشد که ابوبکر البغدادی کشته شده است، معلوم نیست که آمریکایی‌ها واقعا می‌خواستند وی را به هلاکت برسانند، بلکه در حقیقت می‌خواهند از کشته شدن این فرد سوءاستفاده کنند تا این مسئله به اسم خودشان تمام شود که قطعا پشت پرده همین است، نه اینکه آمریکایی‌ها می‌خواستند این کار را انجام دهند.

وی بیان داشت: نکته بعدی این است که اگر فرض کنیم ابوبکر البغدادی کشته شده و این کار هم کار آمریکایی‌ها باشد باید ببینیم که آیا این اقدام ضربه‌ای بر پیکره داعش و بقایای داعش است و یا نیست؟ بنده می خواهم بگویم اگر چنین اتفاقی رخ داده باشد کسی روی کار خواهد آمد که از ابوبکر البغدادی پلیدتر است تا نوکری بیشتری کند و طبیعتا در تحقق اهداف آمریکایی‌ها بیشتر و بهتر نقش آفرینی کند.

ذوالنور با اشاره به بسته شدن پرونده پرونده تکفیری‌ها در عراق و سوریه با تلاش مقاومت، تاکید کرد: این پرونده در حال بسته شدن است طبیعتا اگر ابوبکر البغدادی به دست نیروهای مقاومت اسیر شود سینه‌اش مخزن الاسرار است که چگونه با آمریکایی‌ها تعامل داشته است بنابراین از یک جایی باید این فرد حذف شود و یک آدم جدید بیاید تا از آن استفاده شود لذا به نظر می‌رسد که کاملا این موضوع حساب شده و با برنامه‌ریزی مطرح می‌شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: بنابراین اگر چنین چیزی صحت داشته باشد، معلوم نیست این مسئله به دست آمریکایی‌ها اتفاق افتاده است چرا که آمریکایی‌ها بیشتر قصد دارند این مسئله را به نام خودشان تمام کنند و ترامپ به دلیل نزدیکی به انتخابات قصد دارد از این مسئله سوءاستفاده کند همچنین اگر کار خود آمریکایی‌ها هم باشد با اغراض خاصی این مسئله اتفاق می‌افتد آن هم نه برای ضربه زدن به داعش بلکه برای بازسازی و پوست اندازی داعش.

کشته شدن ابوبکر بغدادی برای استفاده تبلیغاتی در انتخابات آمریکا است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمدابراهیم رضایی با اشاره به اخبار منتشر شده درباره مرگ ابوبکر بغدادی گفت: آمریکایی‌ها به خصوص ترامپ در ایام انتخابات نیاز به یک سوژه تبلیغی به نفع خودشان داشتند و به نظر می‌رسد آن‌ها طبق سنت دیرینه حاکم آمریکایی مهره‌هایی را انتخاب می‌کنند و آن‌ها را به نفع خودشان هزینه می‌کنند تا اینکه تاریخ مصرف‌شان به اتمام می‌رسد.

وی افزود: درباره کشته شدن رهبر گروهک تروریستی داعش اتفاق مشکوکی که وجود دارد این است که اثر و مستنداتی که برای افکار عمومی دنیا قابل قبول باشد ارائه نشده است. زمانی که اعلام کردند بن لادن سرکرده طالبان دستگیر و کشته شده، جنازه او را به دریا انداختند تا کسی مستندات قابل قبولی به دستش نرسد. نوع عملیاتی که آمریکا در مورد ابوبکر بغدادی ادعا می‌کند هم شبیه کشتن سرکرده طالبان است.

 

نماینده مردم خمین در مجلس اضافه کرد: به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها می‌خواهند از این موضوع بهره‌برداری‌های خود را داشته باشند در حالی که اصلا ممکن است این فرد کشته نشده باشد یا اینکه کس دیگری را کشته باشند و نامش را ابوبکر بغدادی گذاشته باشند. این صرفا برای فعالیت انتخاباتی آن‌ها است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه همه می‌دانند داعش توسط آمریکایی‌ها ایجاد شده، تصریح کرد: ترامپ خودش می‌گفت که داعش توسط اوباما و هیلاری کلینتون شکل گرفته، این اطلاعات صحیحی است که از زبان آمریکایی‌ها گفته می‌شود. به نظر نمی‌رسد حالا هم رویکرد آن‌ها در مورد فعالیت گروه‌های تروریستی تغییر کرده باشد بلکه آن‌ها در هر برهه متناسب با موقعیت از این مهره‌ها برای تبلیغات خود استفاده می‌کنند.

رضایی با بیان اینکه کشته شدن ابوبکر بغدادی از سوی آمریکا برای افکار عمومی قابل قبول نیست، تأکید کرد: روس‌ها هم اعلام کردند که طی این مدت آمریکایی‌ها هیچ گونه عملیات نظامی نداشته‌اند و شبهه دوم هم این است که محل کشته شدن او را جایی اعلام کردند که اتفاقا محل استقرار گروه‌های معارض با بغدادی بوده است. این‌ها نشان می‌دهد که آن‌ها صرفا به دنبال استفاده تبلیغاتی از این موضوع هستند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند