کدخبر: ۳۰۹۶۱۶ لینک کوتاه

ایجاد مشکل و درد سر برای صاحبان خودروهای فرانسوی در ایران

​اقتصاد نیوز:رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو با بیان اینکه در بخش خودورهای اروپایی نمی‌توان تأمین قطعات را به صورت مسافری انجام داد، گفت: امروز مهمترین مشکل، تأمین قطعات خودروهای اروپایی از جمله محصولات رنو در بازار است.

به گزارش اقتصاد نیوز، علیرضا نیک آیین در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه در حال حاضر صاحبان خودروهای چینی و خودروهای بالای 200 میلیون تومان در بازار برای تأمین قطعات یدکی دچار مشکل شده‌اند، اظهار داشت: در بخش خودروهای چینی برخی از قطعات در بازار نیست و در مقطعی همان قطعات که بعضاً الکترونیکی هستند با چندین برابر قیمت به فروش می‌رسند. همین موضوع عاملی شده تا خریداران خودروهای چینی در تعمیر خودروهای خود به دردسر بیفتند.

وی با اشاره به اینکه در بخش ماشین‌های چینی و کره‌ای تا حدودی تأمین قطعات مشکل نیست، افزود: امروز مهمترین مشکل، تأمین قطعات خودروهای اروپایی از جمله محصولات رنو در بازار است. به نحوی که مشتری این خودروها در صورت خرابی خودرو نمی‌تواند به راحتی خودروی خود را تعمیر کند.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو با تأکید براینکه در بخش خودورهای اروپایی نمی‌توان تأمین قطعات را به صورت مسافری انجام داد، گفت: اعمال تحریم‌ها عاملی شده تا خودروسازان اروپایی که حاضر به همکاری با خودروسازان ایرانی بودند بازار ایران را ترک کنند. همین امر تأمین قطعات این خودروها را در بازار کشور دچار مشکل کرده است.

نیک آیین با اعلام اینکه در بخش خودورهای فولکس واگن نیز تأمین قطعات با مشکل صورت می‌گیرد، گفت: نمایندگی‌ها در تأمین قطعات مستأصل شده‌اند و نمی‌توانند مشکلات مردم را برطرف کنند. در این رابطه دولت باید تمهیدات لازم را انجام دهد تا یک شرکت به صورت واسطه تأمین قطعات این خودورها را انجام دهد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند