کدخبر: ۳۰۹۶۹۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
سازمان ملل مرگ البغدادی را تائید نمی‌کند

سازمان ملل مرگ البغدادی را تائید نمی‌کند

اقتصادنیوز :سخنگوی سازمان ملل گفت که این سازمان قادر به تایید ادعای آمریکا مبنی بر کشتن سرکرده داعش نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، فرهان حق سخنگوی سازمان ملل متحد روز دوشنبه گفت که این سازمان قادر به تایید ادعای آمریکا مبنی بر کشتن «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش نیست و اینگونه ادعاها باید از سوی مقام‌ها متعددی که در منطقه حضور دارند تایید شود.

«حق» تصریح کرد: ما شخصا نمی‌توانیم صحت این [ادعا] را تایید کنیم. ما به درستی منابع اطلاعاتی متعددی که در این باره سخن گفته‌اند اعتماد می‌کنیم، اما مشخص است که هرگونه اطلاعاتی باید توسط مقام‌هایی که در صحنه حضور دارند، تایید شود.

همچنین «ادموند فتون-براون» هماهنگ کننده تیم نظارت سازمان ملل بر گروه‌های تروریستی در مصاحبه‌ای تاکید کرد که این گروه نیز نمی‌تواند کشته شدن البغدادی را تایید کند، اما با ایالات متحده برای تایید این موضوع همکاری می‌کنیم.

دونالد ترامپ روز یکشنبه در نطق تلویزیونی اعلام کرد در عملیاتی که با هماهنگی روسیه، عراق، ترکیه و سوریه انجام شده است، ابوبکر البغدادی سرکرده تروریست های داعش را به هلاکت رسانده اند.

وی در عین حال بر ضرورت حفاظت از میادین نفتی در شمال سوریه تاکید کرد و گفت نیروهای ما برای حفاظت از این میادین نفتی باقی خواهند ماند.

رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه هم در اظهاراتی مطرح کرد پای 45 میلیون دلار در ماه مطرح است و نمی تواند از آن چشم پوشی کند. از این رو حفاظت از این منابع نفتی اهمیت دارد.

ترامپ پیشتر هم مطرح کرده بود که باید در حمله به عراق نیز میادین نفتی آن کشور را در اختیار می گرفتند و از منابع آن استفاده می کردند. شاید او تنها رئیس جمهوری آمریکا است که به صراحت از نیات پشت پرده جنگ های خونین و بی پایان منطقه خبر می دهد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند