کدخبر: ۳۰۹۸۴۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

موافقت پارلمان بریتانیا با برگزاری انتخابات زودهنگام

اقتصادنیوز:به دنبال تلاش‌های بوریس جانسون، نمایندگان پارلمان انگلیس با برگزاری انتخابات زودهنگام در ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) موافقت کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روزنامه گاردین، با رای گیری اولیه شامگاه سه‌شنبه ۴۳۸ نماینده پارلمان مجلس عوام در مقابل ۲۰ رای مخالف با برگزاری انتخابات سراسری پیش از کریسمس موافقت کردند. 

به گفته ناظران سیاسی انتظار می‌رود این انتخابات بعد از سال ۱۹۲۳ به یکی از پیچیده ترین انتخابات تاریخ انگلیس تبدیل شود.

اگر مجلس اعیان لایحه برگزاری انتخابات زودهنگام را تصویب کند، مجلس چهارشنبه آینده برای یک برنامه کوتاه مدت پنج هفته منحل می شود.

پس از آن که بوریس جانسون نتوانست انگلیس را در ۳۱ اکتبر (نهم آبان) از اتحادیه اروپا خارج کند، همانطور که وعده داده بود، چالش اصلی برگزیت را از صحنه خارج نخواهد کرد.  

هم‌زمان با موافقت اتحادیه اروپا با تمدید مهلت بریتانیا برای خروج از این اتحادیه نخست وزیر بریتانیا در تلاش بود که انتخابات زودهنگام را در اواسط ماه دسامبر و پیش از تعطیلات کریسمس برگزار کند.

آخرین تلاش جانسون برای گرفتن رای پارلمان، دیروز دوشنبه، با عدم حضور حزب کارگر در رای‌گیری شکست خورد و او امروز سه‌شنبه ۲۹ اکتبر (هفتم آبان)، برای بار چهارم لایحه خود برای برگزاری انتخابات زودهنگام را به پارلمان برد که این بار با حمایت حزب کارگر به تصویب رسید.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند