کدخبر: ۳۰۹۹۴۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اردن سفیرش در تل‌آویو را فراخواند

اردن سفیرش در تل‌آویو را فراخواند

اقتصادنیوز؛ سفیر اردن در تل‌آویو به دنبال فراخوانی وزارت خارجه این کشور در اعتراض به بازداشت غیرقانونی دو شهروند اردنی، به کشورش بازگشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ 

وزارت خارجه اردن امروز چهارشنبه اعلام کرد که «غسان المجالی» سفیر اردن در تل‌آویو که در اعتراض به بازداشت دو شهروند اردنی توسط اسرائیل فراخوانده شده بود، به امان بازگشت.

«هبه عبدالباقی» ۲۰ آگوست گذشته در حالی که به دیدار خانواده خود در جنین واقع در کرانه باختری رفته بود، توسط رژیم صهیونیستی بازداشت و به مدت پنج ماه به بازداشت اداری(بدون محاکمه) محکوم شده است. حال وی به دلیل اعتصاب غذای طولانی مدت، وخیم گزارش شده است.

عبدالرحمن مرعی نیز ۲ سپتامبر گذشته در حالی که برای شرکت در جشن عروسی یکی از بستگانش به کرانه باختری سفر کرده بود، بازداشت شد حال آنکه او از بیماری سرطان رنج می‌برد و تا کنون چند بار تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

«ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن روز سه‌شنبه(دیروز) گفت که سفیر این کشور در تل‌آویو برای مشورت در خصوص استمرار بازداشت دو شهروند اردنی در زندان‌های اسرائیل، فراخوانده شد.

طبق گزارش وبگاه اردنی«عمون»، الصفدی به رژیم صهیونیستی درباره استمرار بازداشت دو شهروند اردنی هشدار داد و این رژیم را مسئول جان آن‌ها دانست و گفت که دولت اردن تمامی اقدامات قانونی، دیپلماتیکو سیاسی برای تضمین بازگشت این دو شهروند به اردن را اتخاذ خواهد کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند