کدخبر: ۳۱۰۵۷۶ لینک کوتاه

نامه‌نگاری محرمانه مقام معظم رهبری با آیت‌الله سیستانی و پاسخ ایشان + سند

اقتصادنیوز: آیت‌الله سیدعلی سیستانی با به رسمیت شناختن اعتراض مردم، مردم را به خویشتن‌داری و همراهی نکردن با خواسته بیگانگان و تروریست‌ها فراخواند؛ روندی که سال‌ها قبل در نامه‌نگاری با رهبر انقلاب سابقه داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرفوری، با آغاز اعتراضات مردم عراق به وضعیت معیشتی و فساد در حکومت عراق، جریانات مختلف سیاسی سعی در مصادره شلوغی‌ها به نفع اهداف خود داشتند.

در این بین مرجع بزرگ نجف آیت‌الله سیستانی با به رسمیت شناختن اعتراض مردم، ضمن دستور به حکومت برای آغاز روند اصلاح و مبارزه با فساد، مردم را نیز به خویشتن‌داری و همراهی نکردن با خواسته بیگانگان و تروریست‌ها فراخواند.

هرچند نفوذی‌های میان مردم و هسته‌های مخفی داعش و حزب بعث و احزاب سکولار موجب به خشونت کشیده شدن اعتراضات در برخی شهرها شد؛ افرادی معتقدند آیت‌الله سیستانی نباید از اعتراضات حمایت می‌کرد اما اگر با کمی شناخت از ترکیب جمعیتی و افکار عمومی عراق، می‌فهمیم که وی به بهترین شیوه هم اعتراضات به حق را نفی نکرد هم به مرور دست برخی سودجویان تکنوکرات برای به جنگ داخلی کشاندن اعتراضات را کوتاه کرد.

این مشی چندین بار مسبوق به سابقه است.

به عنوام مثال، حاج «حامد خفاف» سخنگویآیت الله سید علی سیستانی با انتشار کتابی دویست صفحه‌ای بنام «سفر درمانی آقای سیستانی و بحران نجف»، به زوایای سفر درمانی ایشان به لندن در سال ۲۰۰۴ پرداخته است.

به نوشته الجوار؛ وی در این کتاب اسناد زیادی را منتشر کرده که انتشار برخی از آن‌ها جالب به نظر می‌رسد. از جمله این اسناد نامه‌های محرمانه‌ای بوده که میان رهبر انقلاب اسلامی و آیت الله سیستانی رد و بدل شده است.

وی درباره یکی از این اسناد می‌نویسد: پس از سفر درمانی حضرت آیت الله سیستانی به لندن در سال ۲۰۰۴، آیت الله خامنه‌ای نامه‌ای به ایشان (آیت الله سیستانی) نوشت و در آن برای ایشان طلب صحت و عافیت کرد. این نامه توسط شیخ اختری (رئیس مجمع جهانی اهل بیت (ع)) و از طریق تلفن به سید «جواد شهرستانی» (داماد و وکیل حضرت آیت الله سیستانی در ایران) ابلاغ شد تا به آیت الله سیستانی برسد.

نامه‌نگاری محرمانه رهبر انقلاب با آیت‌الله سیستانی و پاسخ وی + سند

تصویر متن نامه رهبر انقلاب اسلامی به آیت الله سیستانی

اما نامه و یا بهتر است بگوئیم سند دیگری که در این کتاب منتشر شده، عبارت است از نامه دیگر رهبر انقلاب اسلامی ایران به آیت الله سیستانی در مورد درگیری‌های نجف که میان نیرو‌های آمریکایی و نیرو‌های ارتش دولت عراق از یکسو با نیرو‌های ارتش المهدی وابسته به جنبش صدر، از سوی دیگر رخ داد. در آن زمان نخست وزیر عراق «أیاد علاوی» بود.
 

نامه‌نگاری محرمانه رهبر انقلاب با آیت‌الله سیستانی و پاسخ وی + سند

تصویر متن نامه دیگری از رهبر انقلاب اسلامی به آیت الله سیستانی

خفاف در این باره می‌نویسد: عصر بود، شیخ اختری از تهران تماس گرفت و تلفنی نامه آیت الله خامنه‌ای برای آیت الله سیستانی را قرائت کرد و سید «محمدرضا سیستانی» (فرزند حضرت آیت الله سیستانی) کلمه به کلمه آن را یادداشت می‌کرد.

اما سند و یا نامه سومی که حاج «حامد خفاف» آن را منتشر کرده، پاسخ آیت الله سیستانی است به نامه آیت الله خامنه ای.

نامه‌نگاری محرمانه رهبر انقلاب با آیت‌الله سیستانی و پاسخ وی + سند

تصویر متن پاسخ آیت الله سیستانی به نامه رهبر انقلاب اسلامی

خفاف در این باره می‌گوید: حضرت آیت الله سیستانی نامه را مطالعه کرد و یک ساعت بعد پاسخ آن را نوشت. سید «محمدرضا سیستانی» با شیخ اختری تماس گرفت و به صورت تلفنی پاسخ نامه را قرائت کرد. شیخ اختری هم کلمه به کلمه آن را نوشت.

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند