کدخبر: ۳۱۰۶۲۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ایلهان عمر هم به اردوگاه برنی سندرز پیوست

اقتصادنیوز: زن مسلمان عضو کنگره آمریکا در جریان گردهمایی انتخاباتی با حضور برنی سندرز، از کاندیداتوری وی برای انتخابات ریاست جمهوری نوامبر سال آتی میلادی حمایت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، ایلهان عمر، از زنان مسلمان عضو کنگره آمریکا گفت، به جای آنکه از الیزابت وارن برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کند، از برنی سندرز حمایت می‌کند. عمر اواسط اکتبر نامزدی سندرز را تایید کرده بود.

وی ادامه داد: ما هر دو بازمانده هستیم و داستان مهاجرتی داریم. سندرز، پسر یک آواره یهودی نجات‌یافته از نسل‌کشی است و من نجات‌یافته از سومالی.

این دو در حالی در گردهمایی یکشنبه شب در مینه‌سوتا حضور داشتند که مردم شعار "ترامپ را بگیرید" سر می‌دادند. ترامپ اوایل اکتبر در همین ایالت سخنرانی داشت که اولین حضور او بعد از آغاز تحقیقات استیضاح می‌شد و سخنانی علیه عمر مطرح کرد.

ایلهان عمر همچنین گفت: «جنبش گسترده طبقه کارگر به برکناری ترامپ و پایان امپریالیسم غربی نیاز دارد. ما هر دو داستان مهاجرتی داریم. برای مدت‌ها، برنی سندرز را دست‌کم می‌گرفتند، ایده‌هایش اصلا جدی گرفته نمی‌شد چون با دیگران مطابقت نداشت.»

سندرز هم با اشاره به این مساله که برخی از مردم وی و عمر را یک زوج سیاسی عجیب می‌دانند، گفت: «این مساله اصلی نیست. ما تجربه مشترک مهاجرتی داریم.»

برنی سندرز همچنین از مردم بابت آنکه از ایلهان عمر در مقابل صحبت‌های ترامپ حمایت کردند، قدردانی کرد و گفت: «ایلهان عمر در مقابل ترامپ ایستاد و ما در کنارش هستیم.» سندرز همچنین از مردم خواست تا اگر از نژادپرستی خسته شده‌اند، به وی ملحق شوند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند