کدخبر: ۳۱۰۸۸۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جنجال تنبیه بدنی یک دانش‌آموز در رباط کریم

رئیس اداره آموزش و پرورش رباط کریم از تعلیق موقت معلم خاطی یک هنرستان در پی تنبیه بدنی یک دانش‌آموز سال آخر خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، انتشار فیلم تنبیه بدنی یک دانش‌آموز در فضای مجازی خبرساز شد.

پیگیری‌های خبرنگار فارس نشان می‌دهد که این فیلم در هنرستان در کلاس یازدهم هنرستان رهساز رباط کریم و در کلاس مکانیک خودرو اتفاق افتاده است.

یکی از دانش‌آموزان کلاس رفتار معلم در تنبیه دانش‌آموز 17 ساله را غیر منطقی عنوان کرد و گفت: شخصیت دوست ما در بین 40 نفر خرد شد.

رحمت‌اله شریفی رئیس اداره آموزش و پرورش رباط کریم در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس درباره این رفتار معلم اظهار داشت: معلم خاطی شناسایی شده و پرونده تخلفات برای او تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه امروز پنجشنبه مدیر هنرستان و معلم خاطی به اداره آموزش و پرورش فراخوانده شدند،‌گفت: حرکت معلم قابل توجیه نیست و پرونده وی شنبه به هیأت بدوی ارسال می‌شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش رباط کریم افزود: قانون درباره تخطی دانش‌آموزان، تشکیل جلسه کمیسیون و شورای دبیران را تعیین کرده است و اگر پس از اخذ تعهد از اولیا رفتار وی تغییر نکند و حضور او نظم کلاس را با اختلال مواجه کند، کلاس یا مدرسه او تغییر خواهد کرد.

وی با بیان اینکه‌ معلم موقتاً تعلیق شده است، تصریح کرد: طبق قانون تا زمان صدور حکم، سه روز معلم در اختیار اداره خواهد بود، تا هیأت تخلفات استان تهران درباره نتیجه پرونده تصمیم‌گیری کند.

شریفی تنبیه بدنی را خط قرمز آموزش و پرورش خواند و افزود: درباره هیچ‌گونه تنبیه بدنی از ابتدای ورود دانش‌آموزان در دوره ابتدایی تا پایان دوره متوسطه مماشات نخواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
49 نفر این پست را پسندیده اند