احتمال تعطیلی کلیه مدارس تهران

کدخبر: 311518
​اقتصاد نیوز:معاون عمرانی استاندار تهران: اگر شاخص آلاینده‌ها بالای ۱۵۰ برود کمیته اضطرار تشکیل و برای تعطیلی مدارس تصیم گیری می‌شود.

به گزارش اقتصاد نیوز، محمد تقی‌زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران؛ از نیم بها شدن بلیت حمل و نقل عمومی طی چند روز آینده خبر داد و به خبرگزاری صدا و سیما گفت:«از فردا بلیت وسایل حمل و نقل عمومی (از جمله مترو و اتوبوس) به مدت چند روز نیم بها خواهد شد تا شهروندان تهرانی برای استفاده از حمل و نقل عمومی ترغیب شوند. 

وی گفت: همچنین در جلسه امروز کارگروه اضطرار آلودگی هوا تصمیم گیری شد، اگر شاخص کیفیت هوای تهران بالای ۱۵۰ برود پیش بینی ما این است که کمیته اضطرار تشکیل و درباره تعطیلی مدارس و مهد کودک‌ها طی سه روز آینده تصمیم گیری شود.

معاون استانداری استان تهران تصریح کرد: توصیه ما به مدارس این است که از امروز تا پایان هفته از فعالیت‌های بدنی و ورزش در فضای باز خودداری کنند.

ممنوعیت تردد کامیون‌ها در سطح شهر تهران از فردا شب

جانشین و معاون هماهنگ کننده پلیس راهور تهران بزرگ گفت: به دلیل افزایش آلودگی هوا، تردد کامیون‌ها از فردا شب در سطح شهر تهران ممنوع شد.

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور، امروز در جلسه کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوا با اشاره به اینکه دو میلیون و ۵۸۰ هزار خودرو به دلیل نداشتن معاینه فنی در ۸ ماهه گذشته جریمه شده اند گفت: از هفته گذشته نیز طرح برخورد با موتورسیکلت‌های دودزا را آغاز کرده ایم و مناطق اصلی شهر نظیر میدان راه آهن تا پل پارک وی، خیابان مفتح و خیابان سعدی بزرگراه چمران با موتورسواران متخلف برخورد قانونی خواهد شد.

وی افزود: بر اساس قانون با خودرو‌ها و وسایل نقلیه دودزا نیز با شدت بیشتری در روز‌های آینده برخورد می‌شود.

در ادامه این جلسه رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت نیز با اشاره به پیش بینی میزان آلایندگی در روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه تا میزان ۱۵۰ گفت: بتدریج تا روز پنج شنبه شاهد پایداری شدید هوا در تهران خواهیم بود.

احمد جنیدی با اشاره به اینکه ده میلیون نفر در تهران زندگی می‌کنند که سلامت شان در خطر است، افزود: توصیه می‌کنیم کودکان و کسانی که دارای بیماری‌های تنفسی و قلبی هستند در روز‌های آینده در محیط‌های باز حاضر نشوند.وی ابراز امیدواری کرد که به شرایط اضطرار نرسیم.

معاون عمرانی استانداری تهران گفت: با توجه به افزایش آلاینده‌ها، زنگ ورزش مدارس تا پایان هفته اجرایی نمی‌شود.

محمد تقی زاده افزود: اگر شاخص آلودگی هوا به بیش از ۱۵۰ برسد، مدارس تعطیل می‌شود.

وی ادامه داد: بلیت اتوبوس و مترو از فردا نیم بها می‌شود و در مقابل ۵۰ درصد هزینه عوارض ورود به طرح ترافیک افزایش می‌یابد.

تقی زاده گفت: از فردا هم از تردد کامیون‌های دودزا هنگام شب جلوگیری خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما