کشف یک تیم تروریستی در مجاورت دفتر امام‌جمعه مشهد

کدخبر: 311538
اقتصادنیوز: سید احمد علم الهدی صبح امروز در دیدار با مدیران هتل و مراکز اقامتی مشهد که در دفتر امام جمعه مشهد برگزار شد، یکی از چالش‌های هتلداران مشهدی را اجرای برنامه‌های تأمین امنیت دانست و اظهار کرد: چندی پیش در نزدیکی دفتر بنده در یکی از همین هتل‌ها تیم تروریستی خطرناکی را دستگیر کردند.

به گزارش اقتصادنیوز نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: نظام اسلامی دروازه زیارت امام رضا (ع) را برای زائران خارجی باز کرده که حتی بعضی از آن‌ها نیز خراب کار هستند.

او خطاب به حاضران در این جلسه گفت: در اجرای برنامه‌های امنیتی کمی با حوصله‌تر باشید تا چالشی برای شهر ایجاد نشود.

علم الهدی بیان کرد: برای هر کسی که شناخت الفبایی داشته باشد می‌داند سرمایه گذاری در جریان هتلداری مشهد از نظر جریان اقتصادی توجیه مناسبی ندارد.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به صحبت خود با یکی از هتلداران معروف مشهد در خصوص توجیه اقتصادی نداشتن لابی هتلش، گفت: این افراد می‌دانند این سرمایه گذاری توجیه اقتصادی ندارد، اما عده‌ای برای ایجاد محیط‌های گردشگری با محوریت غیراخلاقی اقدام می‌کنند که با آن‌ها مشکلات فراوانی داریم.

او افزود: ایجاد مراکز غیراخلاقی در شهر امام رضا (ع) جنگ با امام رضا (ع) است چرا که می‌خواهند، هویت فرهنگی شهر امام رضا (ع) را از بین ببرند.


باید همه دستگاه‌ها معتقد شوند مشهد مسافر ندارد بلکه زائر دارد

علم الهدی ابراز کرد: امام رضا (ع) در همین دنیا آن‌ها را بیچاره می‌کند چرا که سعی کرده اند مشکلاتی را ایجاد کنند تا هویت شهر را برهم بزنند، اما امام در همان لحظه اول زندگی شان را با ذلت همراه می‌کند.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: شما کسانی هستید که مهمان خانه برای امام رضا (ع) ساختید، اما در مسئله هتلداری و برخورد با جریان مدیریت هتل دچار اختلاف فرهنگی هستیم که ریشه همه این مشکلات در اختلاط فرهنگی عملکرد‌ها است که هنوز هم حل نشده است.

او با تاکید بر ترویج فرهنگ رضوی، اذعان کرد: باید همه دستگاه‌ها معتقد شوند مشهد شهروند ندارد مجاور دارد، مشهد مسافر ندارد بلکه زائر دارد.
ضرورت ایجاد بخش فرهنگی در هتل‌ها برای آشنایی زائران با فرهنگ زیارت

 علم الهدی افزود: هتلدار مشهدی با هتلدار اصفهانی فرق دارد، مشکلی که با وزارت گردشگری داریم همین اختلاط فرهنگی در برخورد با هتلداران است، جوری با مدیر هتل در مشهد برخورد می‌کنند که در اصفهان با مدیرهتل برخورد می‌کنند، نظام هتلداری مشهد با کشور فرق نکرده است، تا این اختلاط فرهنگی حل نشود ما همچنان مشکل داریم.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: مسؤولان در اداره اماکن، مراکز گردشگری و اداری برخوردشان با هتلداران مشهدی همانند نظام سرمایه داری و گردشگری است که سرمایه گذار در یک صنعت سرمایه گذاری کرده است به همین دلیل اینگونه با هتلداران مشهدی برخورد می‌کنند، اما این برخورد‌ها باید متفاوت‌تر باشد.

او ایجاد بخش فرهنگی در هتل‌ها برای آشنایی زائران با فرهنگ زیارت را ضروری دانست و عنوان کرد: شما هتلدار نیستید، مهمان دار امام رضا (ع) هستید، وجود مبارک امام رضا (ع) رسمشان این بود که از مهمان‌ها مطابق شئون خود مهمان‌ها پذیرایی می‌کردند.

 علم الهدی افزود: اگر هتل تبدیل به مهمان خانه شد رسپشن، خدمتگذار و بقیه قسمت‌ها باید با حجاب و شوونات اسلامی باشند فرقی هم بین هتل ۵ ستاره در نقطه بالای مشهد و هتل‌های دیگر ندارد، این اصل اگر در فرهنگ مشهد جا بیفتد فضای شهر بهتر می‌شود.

نماینده، ولی فقیه با انتقاد از وجود بازار‌های نامتناسب با حرم مطهر در اطراف حرم، اظهار کرد: متاسفانه بازار‌های مشهد پررونق‌ترین بازار‌ها برای فروش جنس‌های خارجی است و هیچ کجا به اندازه مشهد این قدر اجناس تجملی رونق ندارد که در مشهد رونق دارد ما هم که اعتراضی می‌کنیم شروع به بدنام کردن و برچسب چسباندن می‌کنند.

او با اشاره به اینکه بیشتر چالش‌های کشور نشأت گرفته از شهر مشهد است، تصریح کرد: به بنده اطلاع دادند بعد از جریان دستگیری آمدنیوز بیشتر اطلاعات را از همین شهر مشهد به او می‌دادند.

اخبار تیتر یک
  • روایت مرکز آمار از وضعیت تورمی در دی ماه

    در نخستین ماه زمستان تورم ماهانه دردی ماه ۱.۸ درصد ثت شد. این میزان کمترین حد تورمی از ابتدای سال ۹۹ تا کنون بوده است.

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید