کدخبر: ۳۱۱۶۸۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

محمدجواد ظریف در پنل خلع سلاح کلوپ آستانه اعلام کرد؛

شرط حداقلی ایران برای اجرای حداکثری برجام

اقتصادنیوز؛ وزیر خارجه کشورمان در بخشی از سخنرانی خود در کنفرانس خلع سلاح و عدم اشاعه کلوپ آستانه در قزاقستان شرط حداقلی ایران برای اجرای حداکثری تعهدات برجامی را اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین؛ محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در بخشی از سخنرانی خود در پنل خلع سلاح و عدم اشاعه کلوپ آستانه که در قزاقستان در حال برگزاری است، خاطر نشان کرد که ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای نخواهد بود.

ظریف در ادامه با اشاره به اینکه عادی‌سازی روابط اقتصادی با ایران از شروط برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است، گفت: اگر این مسئله حتی تا اندازه‌ای هم محقق شود ما آماده‌ایم تا به اجرای کامل تعهداتمان ذیل این توافق بازگردیم و حسن نیت خود را نشان دهیم.

ظریف، شرط گذاشت

جمهوری اسلامی ایران پس از گذشت یک سال از نقض برجام از سوی آمریکا و خروج یک‌جانبه این کشور از توافق که به بازگرداندن تحریم‌های واشنگتن علیه کشورمان انجامید، اعلام کرد که طبق تمهیدات تعیین شده در همین توافق اجرای تعهدات هسته‌ای‌اش را به صورت گام به گام کاهش خواهد داد مگر اینکه اروپایی‌ها برای حفظ این توافق اقدامی موثر و عملی انجام دهند. چهارمین این گام‌ها به تازگی برداشته شده است و مسئولان کشورمان تاکید می‌کنند که با تداوم بدعهدی طرف‌های مقابل، این روند ادامه خواهد یافت.

اروپایی‌ها در طول این مدت برای ایجاد شرایطی که ایران بتواند باوجود تحریم‌های آمریکا به تجارت مشروع خود با سایر کشورها ادامه دهد، تلاش کافی نکرده‌ و در اجرای تعهداتشان در برجام ناموفق بوده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
53 نفر این پست را پسندیده اند