کدخبر: ۳۱۱۷۰۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

افزایش ۴۰ درصدی جمعیت میلیاردرهای جهان

​اقتصاد نیوز:سال ۲۰۱۸، سال خوبی برای برخی از ثروتمندترین افراد دنیا نبود و افراد متمول با وجود تلاش زیادی که برای ثروت اندوزی کردند، ارزش کل دارایی هایشان بیش از یک پوند افت کرد. با این وجود بین سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ میزان کل دارایی های میلیاردرهای جهان افزایش داشته است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از دیجیاتو، گزارش جدید بانک سوییسی و شرکت خدمات مالی «یو‌بی‌اس» (UBS Group AG)، نشان می دهد در حال حاضر بیش از 2101 نفر میلیاردر در سطح جهان وجود دارد. تعداد میلیاردرها در سال گذشته 1512 نفر بوده که با اضافه شدن 589 نفر، به 2101 نفر رسیده که افزایش 38.9 درصدی را نشان می دهد.

بانک سوییسی در ادامه گزارش خود اشاره می کند که ثروت میلیاردرهای دنیا بین سال های 2013 تا 2018 با افزایش 34.5 درصدی، در مجموع به 8.5 تریلیون دلار رسیده است. تعداد میلیاردرهای زن جهان نیز در این بازه زمانی از 160 نفر به 233 نفر رسیده که با 46 درصد افزایش نسبت به افزایش تعداد میلیاردرهای مرد (39 درصد)، برتری محسوسی نشان می دهد.

سال 2018، میزان دارایی های کل میلیاردرهای جهان برای اولین بار از سال 2013 کاهش پیدا کرد. بانک سوییسی ترس از عدم رشد یا کاهش رشد اقتصادی، ناتوانی در بازارهای مالی و همچنین تنش های اقتصادی را از عوامل کاهش ثروت میلیاردرها گزارش کرده است. البته با وجود این افت، ارزش کل ثروت های آنان در بازه پنج ساله از 2 تریلیون دلار عبور کرد.

با وجود اینکه میلیاردرهای جهان از کاهش ثروت های خود دچار ضرر شدند، میلیاردرهای آمریکایی از این کاهش سرمایه در امان ماندند و در حقیقت هیچ ضرری نکردند. میزان دارایی های میلیاردرهای آمریکایی با افزایش 0.1 درصدی مواجه شد. علاوه بر این از تعداد کل میلیاردرهای جهان، 749 نفر از آنها آمریکایی بوده و 3.6 تریلیون دلار از 8.5 تریلیون دلار از کل سرمایه های میلیاردرهای جهان را به خود اختصاص داده اند.

منطقه آسیا-اقیانوسیه اما با عبور از بقیه، 36 درصد از کل میلیاردرهای جهان را به خود اختصاص داد. تعداد میلیاردرهای این منطقه 754 نفر بوده که بیشتر آنها چینی (43 درصد) هستند و ارزش کل دارایی های آنان 2.5 تریلیون دلار گزارش شده است. هند با 14 درصد، هنگ کنگ با 9 درصد و ژاپن با 4 درصد، بیشترین میلیاردرهای این منطقه را در خود جای داده اند.

«Julia Leong»، یکی از شرکای بانک UBS با اشاره به اینکه تعداد میلیاردرهای زن در منطقه آسیا-اقیانوسیه در حال افزایش است، می گوید:«در حالی که از آسیا بیشتر به عنوان قاره ای مردسالار یاد می شود، افزایش بیش از دو برابری تعداد میلیاردرهای زن در پنج سال گذشته بسیار دلگرم کننده است.»

شانس چندان با میلیاردرهای کشورهای خاورمیانه، آفریقایی و اروپایی یار نبوده چون سال 2018 تعداد میلیاردرهای این کشورها روی هم رفته 598 نفر بوده و مجموع دارایی های آنان با احتساب کاهش 5 درصدی، 2.4 تریلیون دلار محاسبه شده است.

تنها حوزه ای که میلیاردهای آن دچار ضرر نشدند، حوزه تکنولوژی بوده که دارایی های میلیاردرهای آن در سال 2018 با افزایش 2.4 درصدی مواجه شده و مجموعاً به 13 تریلیون دلار رسیده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند