کدخبر: ۳۱۱۷۴۹ لینک کوتاه

تعطیلی بخشی از مدارس البرز

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: مدارس ابتدایی و مهدهای کودک البرز به جز شهرستان‌های طالقان و بخش آسارا با تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا فردا چهارشنبه ۲۲ آبان‌ماه تعطیل شد.

به گزارش اقتصادنیوز، علی درویش‌پور، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز و رئیس کمیته اضطرار آلودگی هوا در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در البرز ضمن اعلام مصوبه این کمیته گفت: با توجه به افزایش غلظت آلاینده‌ها و نزدیکی به سطح ناسالم برای تمام گروه‌ها، با هدف حفظ سلامت مردم و پیشگیری از افزایش غلظت آلاینده‌ها تصمیم‌هایی مانند تعطیلی برخی مقاطع تحصیلی اتخاذ شده‌است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز اذعان کرد: مدارس ابتدایی و مهدهای کودک استان البرز به جز شهرستان‌های طالقان و بخش آسارا با تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا فردا چهارشنبه 22 آبان‌ماه تعطیل است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با بیان اینکه شهرداری‌های استان به جز آسارا و طالقان فعالیت‌های عمرانی آلاینده را متوقف کنند، از نیروی انتظامی خواست که تا پایان شرایط هشدار آلودگی از تردد خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی جلوگیری کند و این خودروها تا رفع مشکل اجازه تردد در شهر را نداشته باشند.

وی تأکید کرد: لازم است ماسک‌های مناسب بین پرسنل دستگاه‌های امدادی، انتظامی و خدماتی در معرض آلودگی توزیع شود و باید پیش‌بینی‌های هواشناسی به صورت دقیق و فوری در اختیار اعضای کمیته اضطرار قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز ضمن درخواست از مردم برای خودداری از تردد غیرضروری مطرح کرد: دستگاه‌های دولتی همکاری های لازم برای اعطای مرخصی به نیروهای مبتلا به بیماری‌های قلبی یا تنفسی و اولیای دانش آموزان دوره ابتدایی و مهدکودک را به‌عمل آورند.

درویش پور با تأکید بر اینکه صنایع آلاینده و معادن شن و ماسه فردا تعطیل شوند، اظهار کرد: رسانه‌ها نیز در این ایام نسبت به پخش پیام‌های بهداشتی برای شرایط آلودگی هوا اهتمام بیشتری داشته باشند.

در این جلسه همچنین تصمیم گرفته شد که اورژانس در نقاط آلوده‌تر شهرها استقرار یابد و در کنار این کار آموزش به شهروندان نیز انجام شود. براساس اعلام شهرداری کرج فردا چهارشنبه اتوبوس‌های درون‌شهری برای استفاده شهروندان نیم بها است.

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند