کدخبر: ۳۱۲۲۷۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

عضو هیئت رئیسه مجلس:

افزایش قیمت بنزین نباید سبب گرانی خودسرانه سایر اقلام شود

اقتصادنیوز : عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه افزایش قیمت بنزین باید تدریجی، سالانه و براساس تورم اجرایی شود، گفت: افزایش قیمت بنزین نباید سبب گرانی خودسرانه سایر اقلام شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، اسدالله عباسی عصر شنبه در همایش تجلیل از بازاریان و تولیدکنندگان رودسر که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به اینکه اقتصاد ایران یک اقتصاد بیمار است، اظهار کرد: باید با راهکارهای مناسب و برنامه‌ریزی درست نقص موجود در اقتصاد کشور را برطرف کرد.

وی به میزان مصرف بنزین در کشور نسبت با سایر نقاط جهان اشاره کرد و افزود: ایران در صدر جدول مصرف بنزین در جهان قرار دارد این در حالی است که مصرف در کشورها پیشرفت اندک و قیمت این حامل انرژی واقعی است.

عضو هیئت رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت بنزین با درآمد مردم همخوانی ندارد، گفت: متاسفانه هنوز بعد از گذشت ۱۰ سال از اجرایی شدن هدفمندی یارانه به آن هدف مطلوب دست نیافته‌ایم 

وی در ادامه با اشاره به اینکه افزایش حامل‌های انرژی در مجلس شورای اسلامی به تصویب نمایندگان رسیده است، تأکید کرد: این افزایش قیمت باید به تدریج، سالانه و بر اساس میزان تورم اجرایی میشد تا سبب نگرانی برای مردم نشود.

عباسی با بیان اینکه اجرایی کردن یکباره این قانون سبب بروز نگرانی‌هایی در سطح جامعه شده است، افزود: قطعا این افزایش قیمت نباید تأثیر بر قیمت سایر کالاها و یا خدمات مورد استفاده مردم نداشته باشد.

وی تأکید کرد: باید تلاش شود تا این افزایش قیمت بروی زندگی مردم اثرات نامطلوب نداشته باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با اجرای این طرح ۴۰ هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی انجام می شود که باید به مردم بازگردد، ادامه داد: در این راستا و بهره‌مندی از بیسته حمایتی ۱۸میلیون خانوار در کشور شناسایی شده که دولت نباید اجازه دهد ریالی از این مبلغ بغیر از این موضوع در جای دیگری هزینه شود.

وی همچنین برلزوم نظارت دقیق بر بازار از سوی متولیان امر تأکید کرد و گفت: برای حل مشکلات صنف‌های مختلف شهرستان رودسر اگر نیازمند حمایت‌های ملی بود آمادگی لازم برای آوردن وزیر به این منطقه وجود دارد. 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند