کدخبر: ۳۱۲۷۳۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

«جان بولتون» به گروه ضد ایرانی مستقر در آمریکا پیوست

جان بولتون مشاورسابق امنیت ملی کاخ سفید که سابقه طولانی در ضدیت با جمهوری اسلامی ایران دارد، بار دیگر به یک گروه ضد ایرانی مستقر در آمریکا پیوست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا که سابقه طولانی در ضدیت و عناد با ایران دارد بار دیگر به یک گروه ضد ایرانی مستقر در آمریکا که نقش زیادی در ارائه اطلاعات نادرست در خصوص ایران دارد، پیوست.

به نوشته وبگاه « هیل » «جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا سه‌شنبه به گروه ضد ایرانی «یوانی» (اتحاد علیه ایران هسته‌ای) پیوست. وی در سال 2018 قبل از حضور در کاخ سفید به عنوان مشاور امنیت ملی «دونالد ترامپ » رئیس جمهور آمریکا ، عضو هیئت مشاوره یوانی بود.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا سرانجام شهریور ماه سال جاری جان بولتون را از کاخ سفید اخراج کرد. 

به گزارش هیل، جان بولتون در این زمینه با انتشار بیانیه‌ای گفت، ایران یکی از جدی‌ ترین تهدیدها علیه آمریکا و متحدان واشنگتن است.

جان بولتون گفت: «مشتاقانه منتظر بازگشت به یوانی هستم، سازمانی که در چند سال گذشته نتایج خارق العاده‌ ای از خود به نمایش گذاشته و به این خاطر است که تنها بر تهدید ایران متمرکز است و این کار را با موفقیت انجام می‌دهد.»

این گروه ضد ایرانی همزمان با برگزاری هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با حضور رئیس‌جمهور و وزیر خارجه ایران، همایش رسمی را با حضور گروه‌های تروریستی و جدایی طلب از جمله «منافقین» برگزار کرد. 

وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران ماه گذشته اعلام کرد که سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می‌دهد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند