کدخبر: ۳۱۲۹۱۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آخرین وضعیت اینترنت کشور/ وصل ADSL در بخش‌هایی از تهران/بازگشت اینترنت به هرمزگان و...

آخرین وضعیت اینترنت کشور/ وصل ADSL در بخش‌هایی از تهران/بازگشت اینترنت به هرمزگان و...

اقتصادنیوز: خبرگزاری ها از دسترسی کامل استان هرمزگان به اینترنت جهانی و برقراری دسترسی به واتس اپ و اینستاگرام خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از «انتخاب»؛ به نظر می رسد روند اتصال مجدد به اینترنت جهانی در کشور به صورت تدریجی آغاز شده است، روندی که سخنگوی دولت پیشتر از آن خبر داده بود.

علی ربیعی سخنگوی دولت دو روز پیش با بیان اینکه شورای امنیت ملی تصمیم قطع اینترنت را گرفته است، گفت: من اطلاع دارم در استان هایی که از اینترنت سوء استفاده صورت نمی گیرد استان به استان اینترنت آنها وصل خواهد شد و به حالت طبیعی برمی گردد.

از ابتدای هفته جاری با تصویب شورای امنیت ، دسترسی به شبکه های پیام رسان خارجی قطع شده بود، و وب‌سایت‌های داخلی از جمله سایت بانک‌ها و ادارات دولتی، خبرگزاری‌های داخلی و و ظاهرا تمامی‌ وب‌سایت‌هایی که از سرورهای داخلی بهره می بردند، قابل دسترس بودند که از دقایقی قبل امکان دسترسی به شبکه های پیام رسان در استان هرمزگان برقرار شد.

تکمیلی//

اینترنت در بخشهایی از تهران نیز وصل شد.

اخبار رسیده به خبرنگار «انتخاب» حاکی از آن است که در مناطقی از تبریز ، هرمزگان ، اراک، مشهد، کرمانشاه و قم اینترنت خانگی ( ADSL ) وصل شده است.

نت بلاک تایید کرد

نت بلاک که یک وبسایت در زمینه آزادی استفاده از اینترنت در جهان است تائید کرد که پس از 113 ساعت قطعی اینترنت در ایران، اتصال داخل ایران به اینترنت جهانی به آرامی در حال افزایش هست و به 8 درصد رسیده است.

این مطلب برایم مفید است
249 نفر این پست را پسندیده اند