کدخبر: ۳۱۲۹۵۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
غروی: ایران می تواند از امتیازات ترامپ استفاده کند

غروی: ایران می تواند از امتیازات ترامپ استفاده کند

اقتصادنیوز :استاد دانشکده روابط بین الملل وزارت خارجه معتقد است که ایران با توجه به شرایط بدی که ترامپ دچار آن است می تواند از فرصت پیش رو برای امتیازگیری از آمریکا استفاده کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  خبرآنلاین، دکتر وحید غروی در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نبود ایران از فرصت کنونی برای امتیازگیری از آمریکا استفاده می کرد گفت: در حال حاضر که ترامپ برای مذاکره با ایران التماس می کند بهترین شرایط برای ما در جهت امتیازگیری از آمریکا محیا است. شرایط او در داخل، برخورد با اروپایی ها، موضوع خاورمیانه ترامپ را در وضعیت بدی قرار داده و بهترین فرصت برای ماست تا بازی کنیم. رئیس جمهوری آمریکا حتی حاضر شده بود با آقای ظریف عکس بیندازد، در صورتی که طرف مقابل او آقای روحانی بود. سوال اینجاست که دموکرات و جمهوریخواه چه فرقی برای ایران دارند؟ این ما هستیم که باید از شرایط به نحو احسن استفاده کنیم. معتقدم که در شرایط فعلی ترامپ حتی حاضر است از ایران عذرخواهی کند. کما اینکه خانم آلبرایت این کار را کرد ولی ما به سمت حل اختلافات حرکت نکردیم. نکته مهمی که باید عنوان کرد این است که بزرگترین مخالف ایران برای مذاکره با آمریکا رژیم صهیونیستی، ارتجاع عرب، ترکیه، چین و روسیه هستند. آنها از نبود رابطه بین تهران و واشنگتن سود کلانی می برند. اما متاسفانه ما در دیپلماسی نرم بدان توجه نمی کنیم.

وی افزود: سوال اینجاست که دموکرات و جمهوریخواه چه فرقی برای ایران دارند؟ این ما هستیم که باید از شرایط به نحو احسن استفاده کنیم. معتقدم که در شرایط فعلی ممکن است برای نجات خودش، از ایران عذرخواهی نیزبکند! کما اینکه خانم آلبرایت، و.زیر خارجه سابق آمریکا در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون، به نحوی این کار را کرد ولی ما به سمت حل اختلافات حرکت نکردیم. نکته مهمی که باید عنوان کرد این است که بزرگترین مخالفان ایران برای مذاکره با آمریکا رژیم صهیونیستی، ارتجاع عرب، ترکیه، چین و روسیه هستند. آنها از نبود رابطه بین تهران و واشنگتن سود کلانی می برند. اما متاسفانه ما در دیپلماسی نرم بدان توجه نمی کنیم.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند