کدخبر: ۳۱۳۰۶۵ لینک کوتاه

بیماری‌های قلبی در افراد «فقیر» بیشتر دیده می‌شود

اقتصاد نیوز:یک مطالعه جدید نشان می‌دهد، افراد فقیر به دلیل ساعات کاری طولانی و کمتر خوابیدن در معرض بیماری‌های قلبی هستند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، نتایج یک بررسی تازه حاکی از آن است، افراد فقیر به احتمال زیاد به بیماری‌های قلبی مبتلا می‌شوند زیرا به دلیل طولانی بودن ساعت کار و محله‌های پر سر و صدا کمتر می‌خوابند.

این پژوهش توسط محققان سوئیسی صورت گرفته و داده‌های حاصل از آن تأیید می‌کند، اقشار کم‌درامد حداقل ۵۰ درصد بیش از سایر افراد ممکن است دچار بیماری‌های قلبی و عروقی شوند. 

به گفته کارشناسان علمی، حدود ۱۳ درصد از بیماری‌های قلبی و عروقی به دلیل خواب شبانه کمتر از ۶ ساعت است.

پژوهشگران این مطالعه خواستار نصب پرنده دو جداره در تمامی خانه‌ها و به منظر کاهش سر و صدا شدند تا با خواب آسوده‌تر آمار بخشی از بیماری‌های قلبی کاهش یابد. 

آنها گفتند که شوراها همچنین باید از ساخت خانه‌های جدید در نزدیکی فرودگاه‌ها یا بزرگراه‌ها خودداری کنند.

این یافته‌ها، براساس بررسی داده‌های حدود ۱۱۰ هزار بزرگسال  به مطالعات زیادی می‌افزاید که بی‌خوابی را با سلامت ضعیف مرتبط می‌کند.

دانشگاهیان مرکز پزشکی عمومی و بهداشت عمومی لوزان از داده‌های داوطلبان در انگلیس، فرانسه، سوئیس و پرتغال برای این پژوهش استفاده کردند.

دوسان پتروویچ، نویسنده مطالعه و پژوهشگر مؤسسه بهداشت سوئیس  اظهار داشت: اصلاحات ساختاری در هر سطح جامعه لازم است تا مردم بتوانند بیشتر بخوابند؛ به عنوان مثال، تلاش برای کاهش سر و صدا که منبع مهمی از اختلالات خواب است، با پنجره‌های دو جداره، محدود کردن ترافیک  و ساختن خانه‌هایی در کنار فرودگاه یا بزرگراه‌ها نیست».

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند