کدخبر: ۳۱۳۴۸۹ لینک کوتاه

کدام خودرو‌ها می‌توانند گازسوز شوند؟

اقتصاد نیوز:مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: تمام خودرو‌ها به جز خودرو‌های گازوئیلی می‌توانند دوگانه‌سوز شوند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، حسن قلی‌پور مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، ضمن تاکید بر اینکه تمام خودرو‌های بنزینی قابلیت دوگانه‌سوز شدن دارند، افزود: اولویت نخست در دوگانه‌سوزشدن خودروها، پرمصرف‌هایی است که وانت‌ها را شامل می‌شود؛ بعد از آن نیز ناوگان حمل و نقل عمومی مانند ون و انواع تاکسی‌ها در دستور کار گازسوزسازی قرار دارند.

وی یادآور شد: گازسوزسازی حمل و نقل عمومی و ناوگان باری باید با سرعت انجام شود که البته شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی نقشی در گازسوزسازی خودرو‌ها ندارد. قلی‌پور تبدیل خودرو‌ها با موتور پایه بنزینی به دوگانه‌سوز را وظیفه خودروسازان و وزارت صنعت دانست و گفت: تامین کیت‌هایی که مصرف می‌شود بر عهده خودروساز است.

مدیر طرح سی ان جی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد: سال‌های گذشته همواره از سی ان جی به‌عنوان بمب متحرک نام برده شده، اما آیا تاکسی در حال حرکت یا جایگاهی تاکنون منفجر شده است؟ وی افزود: تمام انفجار‌های رخ داده به جز مخازنی که خودروسازان روی وانت‌های نیسان گذاشتند، بقیه به دلیل دستکاری بوده است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند