کدخبر: ۳۱۳۵۸۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
وضعیت قرمز هوای اصفهان / ماسالم برای عموم مردم

وضعیت قرمز هوای اصفهان / ماسالم برای عموم مردم

اقتصاد نیوز: مرکز پایش و کنترل کیفیت هوای اصفهان وضعیت کیفی هوای شهر اصفهان را ناسالم برای عموم مردم اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ براساس اعلام مرکز پایش و کنترل کیفیت هوای اصفهان، میانگین کیفی هوا در ایستگاه‌های میدان احمدآباد 175، خیابان دانشگاه 158، خیابان پروین 152، خیابان استانداری 170 ثبت شده است.

بر اساس این گزارش و باتوجه به قرمز بودن شاخص اکثر ایستگاه‌های کیفیت‌سنج هوای اصفهان میانگین شاخص کیفیت هوا در شهر اصفهان 164 است و به این ترتیب اصفهان امروز هوایی ناسالم برای عموم مردم دارد.

همچنین براساس اعلام مرکز پایش و کنترل کیفی هوای اصفهان، شهرستان شاهین‌شهر با شاخص کیفی 156 در وضعیت ناسالم برای عموم مردم و شهرستان مبارکه با شاخص 135 در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه آلودگی هوا بیش از حد مجاز است اظهار داشت: امروز مهدهای کودک، پیش‌دبستانی، دوره ابتدایی و متوسطه اول و دوم در نواحی 6گانه اصفهان، مناطق آموزش و پرورش زرین‌شهر، فولادشهر، باغ‌بهادران، خمینی‌شهر، نجف‌آباد، شاهین‌شهر، پیربکران، برخوار، مبارکه و شهر سجزی تعطیل است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی‌اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از 10 میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از 2.5 میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌‌های مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را در سطوح مختلف نمایش می‌دهد.

بر اساس شاخص آلودگی هوا این شاخص از صفر تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم، 301 تا 500 خطرناک نشان می‌دهد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند