آیا جزیره کیش هم در جام جهانی قطر مشارکت دارد؟

کدخبر: 313586
اقتصاد نیوز: مدیر عامل منطقه آزاد کیش می‌گوید که قرار نیست هیچ مسابقه‌ای از جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر در کیش برگزار شود،اما حداقل ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای آماده سازی جزیره به منظور برپایی تمرین تیم‌ها و حضور طرفداران آنها انجام شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ غلامحسین مظفری درباره برگزاری جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در قطر و بحث‌هایی که در مورد مشارکت جزیره کیش با این کشور وجود دارد، گفت:مشارکتی در برگزاری مسابقات وجود ندارد، اما پیش‌بینی ما بر این است که بتوان با توجه به شرایط اقلیمی متناسب با قطر، فضایی برای تمرین تیم‌های حاضر در جام جهانی در کیش فراهم کنیم که اقدامات در حال انجام است.

وی با بیان اینکه جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر می‌تواند فرصت مناسبی برای فعالان اقتصادی  و استفاده از ظرفیت موجود در این جزیره باشد، گفت: بر این اساس دو پروژه بزرگ هر یک با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد تومانی از سوی بخش خصوصی در حال انجام است، از سوی دیگر مجموعه المپیک کیش نیز در دست بازسازی و آماده سازی قرار دارد که بتوان در فاصله دو سالی که زمان باقی مانده تکمیل و آماده شود.

مظفری همچنین به برنامه‌های پیش‌بینی شده برای جذب گردشگر و تماشاگران مسابقات جام جهانی قطر اشاره کرد و افزود: پیش‌بینی بر این است که به لحاظ شرایط مناسب و فضایی که برای اقامت در کیش وجود دارد، بخشی ازطرفداران تیم‌ها با توجه به فاصله مسابقات که سه روز است و می‌توانند رفت و آمد کنند، بتوانند در جزیره کیش اقامت کنند.

وی یادآور شد که برای جابجایی طرفداران تیم‌ها و نقل و انتقالات نیز از سیستم هوایی استفاده می‌شود که شرکت هواپیمایی کیش آن را انجام خواهد داد.

به گزارش ایسنا، درحالی جام‌جهانی قطر تا دو سال دیگر در این کشور برگزار می‌شود که با توجه به نزدیکی به جزایر ایرانی و تناسب آب و هوا موضوع استفاده از ظرفیت‌های موجود در جزیره کیش برای این مسابقات مطرح است در عین حال که بحث جزیره قشم نیز وجود دارد، ولی ظاهرا تا کنون مذاکره رسمی بین مسئولان قطری و ایرانی در حوزه فوتبال و مناطق آزاد کیش و قشم انجام نشده و هر گونه رایزنی در این رابطه در مناطق با حضور فدراسیون فوتبال انجام خواهد شد.

 

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما