کدخبر: ۳۱۳۷۱۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

المیادین گزارش داد؛

اعتراضات عراق| درگیری معترضان و نیروهای امنیتی در کربلا

اقتصادنیوز؛ شهر کربلا روز سه‌شنبه شاهد درگیری‌های پراکنده بین معترضان و نیروهای امنیتی عراق بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ شبکه المیادین  خبر داد که نیروهای امنیتی با شلیک گلوله اقدام به متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان در مرکز کربلا کردند.

یک منبع پزشکی شهر کربلای معلی از کشته شدن یک معترض در این درگیری‌ها خبر داد و گفت که در درگیری بین نیروهای امنیتی و تظاهرات‌کنندگان ده‌ها نفر نیز زخمی شدند.

المیادین در ادامه افزود: نیروهای ضد شورش در پی سنگ‌پراکنی گسترده معترضان از خیابان السناتر شهر کربلا عقب نشینی کردند.

گزارش «المیادین» از درگیری‌های پراکنده در کربلای معلی

اعتراضات پراکنده در کربلا در حالی ادامه دارد که پلیس کربلای معلی اخیرا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده که به حالت آماده‌باش کامل درآمده است.

فرماندهی پلیس کربلا اعلام کرد که این بیانیه «پس از به دست آمدن اطلاعاتی در خصوص طرح خباثت‌آمیز گروه‌های تروریستی و سوء استفاده آنها از شرایط کنونی و اعتراضات در کشور» صادر شده است.

دور دوم تظاهرات مردمی در عراق  از روز جمعه سوم آبان ماه در اعتراض به بیکاری، فساد و شرایط نابسامان اقتصادی و معیشتی آغاز شد که به کشته و زخمی شدن شماری از معترضان منجر گردید و بسیاری از طرف‌ها درباره دست‌های پشت پرده این اعتراضات هشدار دادند.

«قیس الخزعلی» دبیر کل عصائب اهل الحق اخیر در گفت‌وگو با شبکه ماهواره‌ای «دجله» با اشاره به نقش یک طرف سوم در کشتار معترضان و نیروهای امنیتی در عراق گفت: این مسئله نیاز به حمایت از سرویس‌های اطلاعاتی عراق دارد. آمریکا و اسرائیل نقش آشکاری در حوادث مربوط به تظاهرات عراق داشته‌اند. طرف سوم شاید در ابتدا  طرف‌هایی داخلی باشند اما همین طور که پیش می‌رود دخالت طرف‌های بین المللی بیگانه هم روشن می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند