کدخبر: ۳۱۳۷۳۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کشف میلیاردی سامانه استخراج ارز دیجیتال در بزرگراه نواب

رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت از کشف میلیاردی سامانه استخراج ارز دیجیتال در بزرگراه نواب خبرداد و گفت: متهم هنگام جابجایی کالای قاچاق شناسایی و دستگیر شد. 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، سرهنگ نعمت اله علیپور با اشاره به اهمیت رصد استخراج ارز دیجیتال، گفت: روز گذشته عوامل پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ به همراه نمایندگان سازمان تعزیرات و سازمان صنعت، معدن و تجارت، هنگام گشت زنی در بزرگراه نواب، فردی را در حال جابجایی تعدادی دستگاه بیت کوین، از داخل یک دستگاه خودرو مشاهده کردند که برای بررسی موضوع به این فرد نزدیک و تحت بازجوئی اولیه قراردادند.

وی بیان داشت: متهم که مدارک و مجوزهای گمرکی نداشت در تحقیقات پلیسی، اظهار داشت: دستگاه ها را از فردی خریداری کرده و از قاچاق بودن آنها اطلاعی نداشته و هیچگونه آدرس و مشخصاتی از فروشنده نیز ندارد.

علیپور با بیان اینکه در این رابطه 30 دستگاه سامانه استخراج ارز دیجیتال ( بیت کوین ) و 30 دستگاه پاور کشف شد، خاطرنشان کرد: کالاهای به همراه متهم برای تحقیقات تکمیلی به مقر پلیس امنیت اقتصادی انتقال یافت.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت ابراز داشت: کارشناسان ارزش ریالی سامانه ها را یک میلیارد و 200 میلیون ریال برآورده اند و متهم برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند