زنم با نجار محله روی هم ریخته بود / وقتی فیلم را دیدم شوکه شدم + عکس

کدخبر: 313883
اقتصادنیوز: درخواست اعسار مرد زندانی که یک نجار را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود، با اظهارات همسر مقتول در دادگاه به بن‌بست خورد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رکنا، 5 سال قبل مأموران کلانتری بومهن در جریان درگیری منجر به قتلی در یک مغازه نجاری قرار گرفتند. شواهد نشان می‌داد صاحب مغازه با ضربات چاقو به قتل رسیده است. در ادامه تحقیقات رد پای مردی میانسال در این جنایت پیدا شد و پس از چند روز متهم در اطراف بومهن دستگیر شد.

سپس پرونده تکمیل و برای رسیدگی به شعبه 10 دادگاه کیفری تهران فرستاده شد. در نخستین جلسه اولیای دم برای متهم تقاضای قصاص کردند. سپس قاتل در جایگاه ایستاد و در تشریح این جنایت گفت: «سه سال پیش از این جنایت به‌خاطر اختلاف از همسرم جدا شدم و دو فرزندم هم پیش من زندگی می‌کردند. مدتی گذشت تا اینکه یک روز یکی از آشنایانمان سراغ من آمد و موضوعی را مطرح کرد که از عصبانیت نمی‌توانستم خودم را کنترل کنم. او گفت همسر سابقم با نجار محل ارتباط داشته است. با ناراحتی به سراغ آن مرد رفتم و پس از درگیری لفظی وی را با چاقو کشتم.»

با توجه به اعترافات صریح متهم و درخواست اولیای دم، قضات رأی به قصاص قاتل دادند. اما چندی بعد خانواده مقتول راضی شدند در ازای دریافت دیه، قاتل را ببخشند.

متهم که با رضایت خانواده مقتول از مرگ گریخته بود، در حالی که ادعا می‌کرد به جز یک خانه، دارایی ندارد درخواست اعسار کرد.به این ترتیب صبح دیروز جلسه‌ای برای رسیدگی به این درخواست در شعبه دهم دادگاه کیفری تشکیل شد. متهم با تکرار اظهارات خود گفت: «من به جز این خانه چیزی ندارم و حاضرم به جای دیه خانه را به‌نام فرزندان مقتول کنم.»در ادامه همسر مقتول در جایگاه ایستاد و گفت: «قربانی اصلی این پرونده من هستم. همسر سابق این مرد(اشاره به قاتل) که مسبب این اتفاقات بوده اکنون ازدواج کرده و صاحب یک فرزند است. اما شوهر من کشته شد و حالا بدون هیچ پول و سرمایه‌ای با سه بچه کوچک گرفتار و بدبخت شده‌ام. این خانه به درد من نمی‌خورد. به من مربوط نیست که پول دیه را چگونه تأمین می‌کند من فقط برای آینده بچه هایم به پول نیاز دارم.»با این اظهارات قضات با رد درخواست اعسار متهم، برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند.

 

تیتر یک
  • گزارش آسوشیتدپرس از نمایشگاه دهوک اقلیم کردستان

    اقتصادنیوز: در شرایطی که بازرگانان ایرانی چشم امید به بازار عراق دارند، کاهش قدرت خرید عراقی‌ها به سبب افت قیمت نفت و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید