وزارت امور خارجه چین سفیر آمریکا در این کشور را احضار کرد

کدخبر: 313917
اقتصاد نیوز: وزارت امور خارجه چین اظهار کرد، پکن امروز، پنج‌شنبه سفیر آمریکا در این کشور را احضار کرده تا درخواست کند که آمریکا فورا مداخله در امور داخلی چین و آسیب بیشتر به روابط دوجانبه میان دو کشور را متوقف کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین؛ لِه یوچنگ، معاون وزیر امور خارجه چین "تری برنستد"، سفیر آمریکا در چین را یک روز پس از آن احضار کرده که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مصوبه کنگره در حمایت از معترضان ضددولتی هنگ‌کنگ را به رغم مخالفت پکن امضا و به قانون تبدیل کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، چین همچنین امروز به آمریکا هشدار داد که در واکنش به این قانون "اقدامات متقابل سختگیرانه‌ای" را در پیش خواهد گرفت.

پکن در بیانیه‌ای که از سوی وزارت امور خارجه این کشور منتشر شده، تاکید کرد که اقدام برای مداخله در امور هنگ‌کنگ محکوم به شکست است و هشدار داد، آمریکا در صورت ادامه "اقدام خودسرانه" در خصوص هنگ‌کنگ باید مسؤولیت پیامدهای اقدام متقابل چین را  بر عهده بگیرد.

دولت هنگ‌کنگ که تحت حمایت دولت پکن است نیز اظهار کرده که این قانون پیام اشتباهی را به معترضان می‌رساند و "مداخله آشکار" در امور داخلی این دولت‌شهر است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما