کدخبر: ۳۱۴۲۶۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

چند نظامی ترکیه‌ای بر اثر انفجار در سوریه کشته یا زخمی شدند

اقتصادنیوز: خبرگزاری سوریه نوشته است که بر اثر یک انفجار در نزدیکی شهر «رأس العین»، چندین نظامی ترکیه‌ای و شماری از متحدان آن‌ها، کشته یا زخمی شده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) شنبه شب از وقوع یک انفجار در نزدیکی شهر «رأس العین» واقع در استان «الحسکه» در شمال سوریه خبر داده است.

بر اساس این گزارش، در این انفجار که در یک ساختمان در منطقه «تل حلف» رخ داده، تعدادی از نیروهای نظامی ترکیه و متحدان آن‌ها در گروهک تروریستی «ارتش آزاد سوریه» کشته و شماری دیگر از آن‌ها زخمی شده‌اند. 

دولت ترکیه هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده است.

سه روز پیش هم در همین منطقه انفجار دیگری رخ داده بود که بر اثر آن ده‌ها نفر کشته یا زخمی شدند. آنکارا آن بمبگذاری را به گروه‌های کردی وابسته به «پ‌ک‌ک» نسبت داد، اما پ‌ک‌ک این ادعا را رد کرد.

رأس العین که در نزدیکی مرز ترکیه واقع شده، از جمله مناطقی است که در جریان عملیات موسوم به «چشمه صلح» ارتش ترکیه، به کنترل این کشور درآمده است.

دولت سوریه حضور نیروهای ترکیه‌ای را اشغالگری خوانده و خواستار خروج فوری نیروهای ترکیه‌ای و متحدان آن‌ها از خاک سوریه شده است.

عملیات نظامی ترکیه در مناطق شمال و شمال شرق سوریه مهر ماه امسال به بهانه به عقب راندن شبه نظامیان کرد سوری آغاز شد. هرچند این عملیات با دو توافق ترکیه، یکی با آمریکا و یکی با روسیه، متوقف شده، اما نیروهای ترکیه‌ای هنوز در مناطقی که به کنترل خود درآورده بودند، حضور دارند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند