کدخبر: ۳۱۴۳۹۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تکذیب کناره‌گیری رئیس پارلمان  عراق

تکذیب کناره‌گیری رئیس پارلمان عراق

اقتصادنیوز: دفتر رییس پارلمان عراق امروز (یکشنبه) با صدور اطلاعیه ای، انتشار برخی اخبار مبنی بر استعفای «محمد الحلبوسی» رییس مجلس این کشور را تکذیب کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رسانه های عراقی، در این بیانیه آمده است که انتشار تصویری با متن استعفای رییس پارلمان این کشور در برخی رسانه ها ساختگی است و از رسانه ها انتظار می رود تا اخبار دقیق را از دفتر رییس مجلس دریافت کنند.

شایعه ها مبنی بر استعفای "محمد الحلبوسی" در شرایطی مطرح شد که امروز (یکشنبه) پارلمان عراق با برگزاری جلسه فوق العاده با استعفای "عادل عبدالمهدی" نخست وزیر این کشور موافقت کرد.

محمد الحلبوسی رییس پارلمان عراق نیز پس از پذیرش استعفای عبدالمهدی، اعلام کرد که طبق اصل ۷۶ قانون اساسی از رییس جمهوری درخواست می شود تا برای انتخاب نخست وزیر جدید اقدام کند.

اکنون برخی تحلیلگران سیاسی عراق از معرفی فردی بدون سابقه دولتی و پارلمانی، مستقل، مورد تایید مردم و مراجع و تکنوکرات در چند روز آینده خبر می دهند.

مرحله نخست اعتراضات در عراق روز اول اکتبر (۹ مهر ماه) ابتدا با درخواست مبارزه با فساد و انجام اصلاحات اقتصادی و گسترش خدمات عمومی آغاز شد، اما رفته رفته مطالبات سیاسی به آن اضافه شد، بطوری که گروهی از معترضان خواستار اصلاح قانون انتخابات و قانون اساسی این کشور شدند و برخی دیگر شعار براندازی دولت را سر دادند.

اعتراضات در عراق بار دیگر از ۲۵ اکتبر (سوم آبان) آغاز شد و دولت تاکنون با وجود پذیرش اغلب پیشنهادات برای اصلاحات ساختاری و قانونی، ارائه بسته‌های اقتصادی و صدور دستورالعمل‌های مختلف، نتوانسته آرامش را به طور کامل به کشور بازگرداند

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند