کدخبر: ۳۱۴۴۴۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
بارش برف و باران تا آخر هفته در بیشتر نقاط کشور

بارش برف و باران تا آخر هفته در بیشتر نقاط کشور

اقتصاد نیوز: سازمان هواشناسی از بارش برف و باران طی امروز تا جمعه آینده خبر داد و اعلام کرد: با ورود سامانه بارشی جدید بارش ها در غرب، جنوب غرب و جنوب کشور تقویت می شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی کشور امروز سامانه بارشی در نوار غربی، دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران فعال است و باعث بارش باران، رعد و برق و وزش باد می شود. همچنین در مرکز و جنوب کشور بارش پراکنده پیش بینی شده و به تدریج با شمالی شدن جریان هوا در سواحل دریای خزر، بارش در این مناطق نیز آغاز خواهد شد.

امروز در استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و شمال خوزستان بارش از شدت بیشتری برخوردار است. صبح فردا با تداوم بارش در مناطق ذکر شده مناطقی از جنوب، دامنه های جنوبی البرز در استان سمنان نیز بارش پراکنده خواهد داشت. در این روز در استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، شرق خوزستان و شمال بوشهر بارش ازشدت بیشتری برخوردار است.

سازمان هواشناسی اعلام کرده به تدریج از فعالیت این سامانه بارشی در نوار غربی کاسته شده و بعدازظهر در مناطقی از نیمه شرقی کشور بارش پراکنده و وزش باد روی می دهد.

این سامانه اواخر روز سه شنبه از کشور خارج می شود، چهارشنبه در مناطقی از شمالشرق، جنوب غرب و سواحل خلیج فارس در استان های بوشهر و هرمزگان بارش پراکنده و در استان های ساحلی دریای خزر افزایش موقتی دما و از اواخر روز چهارشنبه برای غرب سواحل دریای خزر وزش باد شمالی، ابرناکی و بارش باران پیش بینی می شود.

روز پنجشنبه علاوه بر گسترش بارش در سواحل دریای خزر با ورود سامانه بارشی از غرب و شمالغرب در این مناطق و دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان و شمالشرق بارش برف و باران پیش بینی می شود.

همچنین در مناطقی از جنوب غرب و جنوب کشور بارش پراکنده روی می دهد. جمعه از فعالیت این سامانه در شمالغرب کاسته شده و در جنوب غرب، غرب و جنوب کشور تقویت می شود.

سازمان هواشناسی اعلام کرده طی دو روز آینده در ارتفاعات زاگرس مرکزی و البرز مرکزی نیز بارش برف دور از انتظار نبوده و دریای خزر ظهر امروز تا ظهر فردا مواج پیش بینی شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند