کدخبر: ۳۱۴۸۴۶ لینک کوتاه

حضور «نمادین» الله‌کرم؛ «کلیدچرخانی» رسایی / حاشیه‌های ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس

اقتصادنیوز:‌چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم در وزارت کشور در شرایطی آغاز شد که رفت‌وآمد خبرنگاران و عکاسان در سالن شماره یک از سوی حراست با محدودیت‌هایی مواجه شد.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، از ساعت هشت صبح امروز چهارشنبه (۱۳ آذر) درهای وزارت کشور به روی دواطلبان انتخابات مجلس باز شد و هرچند که همانند سه روز گذشته مشتری چندانی در ساعات اولیه به سالن‌های دوگانه ثبت‌نام مراجعه نکردند، اما فضای رفت‌وآمد برای خبرنگاران و عکاسان از همان آغاز با محدودیت‌هایی مواجه شد.

دلیل اصلی اعمال محدودیت آنطور که از سوی حراست وزارت کشور اعلام شد، رعایت نکردن حریم مشخص شده برای کاربران و ثبت‌نام کنندگان از سوی عکاسان و خبرنگاران بوده است. همین موضوع بحث و گفت‌وگوهایی را میان عکاسان و فیلمبرداران با حراست پیش کشید، فضا اندکی تند شد و در ابتدا تصمیم حراست به خروج همه اهالی رسانه از سالن یک انجامید، اما در نهایت قرار بر این شد که حضور عکاسان، فیلمبرداران و خبرنگاران در سالن یک با نظارت حراست باشد و جز عکاس وزارت کشور کسی امکان عبور از خط قرمز محدوده کاربران را پیدا نکند.

با گذشت یک ساعت و نیم از زمان آغاز ثبت‌نام نخستین چهره‌های کمابیش شناخته‌شده وارد وزارت کشور شدند. اولین نفر کارن خانلری نماینده ارامنه شمال کشور بود و پس از او حسین الله‌کرم و برادر شهید محمدحسین فهمیده برای ثبت‌نام به سالن شماره یک وارد شدند. رییس شورای هماهنگی حزب‌الله اما در جمع خبرنگاران ثبت‌نام در انتخابات را رد کرد و گفت آمده‌ام تا به صورت نمادین از حضور نسل جوان و انقلابی در مجلس حمایت کنم.
پس از الله‌کرم و فهمیده، جمعی از نمایندگان فعلی و سابق مجلس خود را به وزارت کشور رساندند که از میان آنان سیدعلی ادیانی، انور حبیب‌زاده، داود محمدی، علیرضا منادی و مهدی شیخ بیش از دیگران به چشم رسانه‌ها آمدند.

حمید رسایی هم در ساعت یازده  با جمعی از همراهان دوربین به دست و موبایل به کف وارد سالن ثبت‌نام شد و در برابر دوربین عکاسان کلیدی را به دست گرفت و تاکید کرد آمده است که با این کلید پیام «روشنی» را به حسن روحانی اعلام کند: کلیدی که آقای روحانی با آن همه درها را قفل کرده با رای مردم از او  پس می‌گیریم!

ادامه دارد...

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند