کدخبر: ۳۱۵۱۰۱ لینک کوتاه

در حال به روزرسانی؛

آخرین اخبار از ششمین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم

اقتصادنیوز؛ سیداسماعیل موسوی در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین آمار ثبت‌نام کنندگان در کشور گفت: برای انتخابات مجلس ۸۵۰۳ نفر ثبت‌نام کردند که ۹۳۲ نفر معادل ۱۱ درصد، زن و ۷۵۷۱ نفر معادل ۸۹ درصد هم مرد هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات بیان کرد: استان تهران با  ۲۰۸۶ نفر داوطلب و استان‌های اصفهان با ۶۷۶ داوطلب و خراسان رضوی با ۵۵۷، خوزستان با ۴۹۶ فارس با ۴۵۸ نفر داوطلب بیشترین میزان ثبت‌نام را داشته‌اند.

موسوی تاکید کرد: برای انتخابات خبرگان ۱۸ نفر ثبت‌نام کردند که از این میان در تهران ۷ نفر در قم ۱۰ نفر و در استان فارس ۱ نفر ثبت‌نام کرده است.

 

تاکنون ۹۱۲۲ نفر برای انتخابات مجلس و ۱۹ نفر برای خبرگان داوطلب شده‌اند

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز جمعه پس از بازدید از روند ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم و داوطلبان میان‌دوره ای مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران، گفت: امروز گزارشی که دادند ۹۱۲۲ نفر تا الان در انتخابات مجلس و ۱۹ نفر در انتخابات خبرگان ثبت‌نام کرده اند که نسبت به دوره قبل ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش داشته است.

ثبت نام رئیس پیشین کمیته ملی المپیک

کیومرث هاشمی رئیس پیشین کمیته ملی المپیک با حضور در ستاد انتخاباتی وزارت کشور، در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرد.

رئیس پیشین کمیته ملی المپیک در انتخابات مجلس ثبت نام کرد

حضور فاطمه رهبر در وزارت کشور

فاطمه رهبر با حضور در وزارت کشور برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.

رهبر نماینده تهران در دوره هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی بوده‌ است. 

رهبر برای انتخابات مجلس ثبت نام کرد

کواکبیان، حیدری و نعمتی به وزارت کشور آمد

 مصطفی کواکبیان، نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره دهم برای ثبت نام از حوزه انتخابیه تهران وارد وزارت کشور شد.

کواکبیان برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس به وزارت کشور آمد

غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران در مجلس دهم با حضور در ستاد انتخاباتی وزارت کشور از حوزه انتخابیه تهران ثبت‌نام کرد.

حیدری برای انتخابات مجلس یازدهم نام نویسی کرد

بهروز نعمتی نماینده مردم تهران در دهمین مجلس شورای اسلامی برای شرکت در انتخابات یازدهمین دور پارلمان ثبت نام کرد.

نام نویسی نعمتی برای انتخابات مجلس

انصاری: چاره‌ای جز رای دادن نداریم

غلامرضا انصاری عضو پیشین شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران هدف خود از ثبت نام را رسیدن به دموکراسی و آزادی از طریق صندوق رای بیان کرد.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی افزود: بنده با تجربه ۴۰ ساله فکر می‌کنم پرشور شدن انتخابات یک اصل است و همه باید برای رسیدن به این مهم تلاش کنند ما راهی جز صندوق رای نداریم. اگر یک مجلس در رأس امور شکل بگیرد، می‌توان انتظار یک دولت پاسخگو و مردم همیشه در صحنه را داشت.

وی در پاسخ به این سوال که با وجود مشکلات اقتصادی و درگیری‌های اخیر آیا ممکن است مردم با صندوق رای قهر کنند، گفت: ما چاره‌ای جز رای دادن نداریم تنها راه رسیدن به حقوق حقه خودمان این است که آن را از صندوق رای مطالبه کنیم. مجلس کاملا ظرفیت اصلاح امور را دارد. اگر یک مجلس توانمند، شجاع و پاکدست شکل بگیرد دولت منبعث از چنین مجلسی یک دولت کارآمد خواهد بود.

انصاری با اشاره به عملکرد مجلس دهم گفت: بنده عملکرد این مجلس را قبول ندارم و معتقد هستم که ضعیف ظاهر شد و نتوانست در رأس امور قرار بگیرد ما برای رسیدن به آزادی نیاز به نهادهای واسط داریم مانند احزاب و آزادی مطبوعات که رکن چهارم دموکراسی هستند مجلس دهم نتوانست هیچ کدام از آنها را فعال کند. یکی دیگر از ضعف‌های این مجلس مساله بنزین بود اگر نمایندگان به جای پرداختن به مسائل منطقه‌ای خود به مسائل عمیق و اصلی کشور توجه می‌کردند، قطعا زمان گرفتن چنین تصمیمی از نمایندگان نظرخواهی می‌شد.

وی در خصوص چگونگی کاندیدا شدن خود گفت: من از تهران کاندیدا خواهم شد اما هنوز جلسه‌ای برای بستن لیست اصلاح‌طلبان تشکیل نشده است من در انتخابات قبل به نفع لیست اصلاح طلبان کنار رفتم و این دور نیز اگر لازم باشد این کار را خواهم کرد زیرا معتقد به کار جمعی و تشکیلاتی هستم.

انصاری در خصوص شفافیت رای و مالی نمایندگان گفت: این یکی از اصول اساسی دموکراسی است و بنده به طور قطع طرفدار این موضوع هستم.

حضور فرید موسوی در وزارت کشور

فرید موسوی نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره دهم برای ثبت نام از حوزه انتخابیه تهران وارد وزارت کشور شد.

ثبت‌نام محسن پیرهادی

محسن پیرهادی سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان با حضور در فرمانداری تهران برای انتخابات مجلس نام‌نویسی کرد.

وی پیش از این عضو شورای شهر تهران بوده است.

محمود صادقی، سرلیست اصلاح‌طلبان؟

محمود صادقی از اعضای فراکسیون امید در مجلس دهم و از نمایندگان مردم تهران با حضور در وزارت کشور، در انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کرد.

او پس از اعلام کاندیداتوری اش، در جمع خبرنگاران حضور یافت و در پاسخ به سوال خبرنگار خبرآنلاین درباره جلسه امروز صبح فراکسیون امید و اینکه آیا در همین جلسه تصمیم گرفته شده که عارف دیگر کاندیدای مجلس نشود، گفت: من در جلسه امروز صبح حضور نداشتم، می خواستم از دوستان بپرسم چه کسانی بودند و چه کسانی نبودند.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت انصراف عارف از کاندیداتوری در انتخابات مجلس آیا شانس سرلیستی دارد یا نه، گفت: من هنوز خبر قطعی ندارم که ایشان کاندیدا می شود یا نه.

این نماینده اصلاح طلب تهران در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار خبرآنلاین مبنی براینکه با وجود داشتن پرونده قضایی آیا احتمال نمی دهد که ردصلاحیت شود، گفت: پرونده قضایی وجود دارد ولی من محکومیتی ندارم که در بررسی صلاحیتم موثر باشد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری دیگر درباره نحوه مواجهه شورای نگهبان با کاندیداهای اصلاح طلب و بررسی صلاحیت ها گفت: علم غیب که نداریم، پیشگویی که نمی شود کرد ولی درباره خودم می توانم بگویم که فکر می کنم صلاحیت نمایندگی مردم را داشته باشم. 

صادقی در پاسخ به این سوال که آیا مستقل حضور خواهد یا در لیست اصلاح طلبان، گفت: همراه با اصلاح طلبان حرکت خواهم کرد اگر من را قبول کنند و در لیست بگذارند.اگر در لیست نباشم هم کنار خواهم رفت.

وی تاکید: حضور انفرادی در انتخابات مجلس یازدهم نخواهم داشت.

صادقی درباره ضرورت تشکیل مجلس جوان خصوصا بعد از تاکیدات رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار داشت: نظام نیازمند جوان شدن مسئولان دارد، بویژه مجلس که نمایندگان مردم هستند باید تغییر نسلی رخ دهد. انشاالله در این انتخابات این اتفاق رخ خواهد داد.

این نماینده تهران درباره سرنوشت استعفای خود از مجلس دهم، هم گفت: من تقاضای استعفای خود را نوشتم و در سیستم اتوماسیون مجلس برای هیات رئیسه ارسال شد، ولی در حالت استندبای مانده است. انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها جلسه فوق العاده ای گذاشت و توصیه کرد که نباید استعفا دهم. عارف و فراکسیون امید هم موافق نبودند. تعداد زیادی از مردم هم به من پیام داده و مخالف استعفای من بودند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند