شرط علم‌الهدی برای موافقت با دوچرخه‌سواری بانوان/چند نفر در نمازجمعه مشهد شرکت می‌کنند؟

کدخبر: 315263
اقتصادنیوز: نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: ما با موسیقی هیچ گونه مخالفتی نداریم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، احمدعلم الهدی، امام جمعه مشهد در دیدار با جمعی از دانشجویان به مناسبت روز دانشجو گفت: ما با موسیقی هیچ مخالفتی نداریم، کنسرت موسیقی نیست بلکه محل اجرای موسیقی است.


او ادامه داد: در بحث هویت مشهد و مسئله کنسرت، یک اختلاف مغرضانه انجام گرفته است. مسئله ما با کنسرت بحث ابتذال است.

ضرورت مشارکت خواهران در عرصه دفاع و جهاد

امام جمعه مشهد با اشاره به سالروز وفات حضرت معصومه (س) گفت: زندگی این بانو سراسر جهاد بوده است و می توان با الگو گیری از زندگی ایشان به اهمیت اصل جهاد و مشارکت خواهران در این عرصه پی برد، هیچ مانع و محدودیتی نباید ما را از جهاد و دفاع بازدارد.

علم الهدی افزود: با توجه به دشمنی های بی پایان مستکبران بر علیه کشورمان و اتفاقات اخیر می توان فهمید که استکبار نه تنها دشمن دین ما و نظام ما است بلکه دشمن جوانان و نسل ماست.

نماز جمعه پاتوق اجتماعی برخی از جوانان است

او تصریح کرد: شرکت جوانان در نماز جمعه ملازم نماز جمعه است، اگر نماز جمعه جذابیت نداشت شما جوانان در آن شرکت نمی کردید، میانگین تعداد شرکت کنندگان در نماز جمعه مشهد حدود ۶۰ هزار نفر است که یکی از بزرگترین نماز جمعه های کشور محسوب می شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: عده ای از افراد که دوست دارند قلیان بکشند و یا آزادی هایی داشته باشند یک اردوی سیاسی راه انداخته اند و با عداوتی که با بنده دارند، مثلا در بحث جمع آوری قلیان ها ضعف دستگاه های اجرایی را به گردن بنده انداخته اند که متاسفانه در جامعه پذبرفته هم شده است، البته این از شیطنت آنهاست.

 علم الهدی افزود: جای تاسف است که این امر در جامعه ی نخبه ای مانند جامعه ی دانشجویی پذیرفته شده که بنده آدمی هستم ضد موسیقی ، ضد آزادی، ضد فیلم و ضد هنر.

او با بیان اینکه اطراف حرم مطهر امام رضا(ع) هویت و حرمت خاصی دارد تصریح کرد: در مسئله سرمایه گذاری ، ساخت و ساز این حرمت در مشهد باید حفظ شود.

مخالفتی با دوچرخه سواری بانوان نیست

امام جمعه مشهد گفت: من تاکید دارم که پیست دوچرخه سواری برای بانوان احداث شود، مخالفت بنده با تبرج جاهلیت در سطح اجتماع است که نباید این امر محرک آقایان شود لذا باید بانوان در پیست مخصوص خودشان دوچرخه سواری کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما