تاکید رئیس پارلمان عراق بر جلوگیری از هرگونه فعالیت مسلحانه در تظاهرات

کدخبر: 315324
اقتصادنیوز : رئیس پارلمان عراق در پی حمله افراد مسلح ناشناس به معترضان در منطقه السنک بغداد بر جلوگیری نیروهای امنیتی کشورش از هرگونه فعالیت مسلحانه در تظاهرات مردمی عراق تأکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دفتر محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق با صدور بیانیه‌ای بر ضرورت جلوگیری از هرگونه پدیده مسلحانه خارج از چارچوب دولت تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است که رئیس پارلمان عراق با اهتمام شدید، حوادث شامگاه جمعه و حملات مسلحانه به تظاهرکنندگان صلح‌جو را که از سوی باندهای جنایتکار غیر قانونی رخ داد و چندین کشته و مجروح به جا گذاشت، پیگیری می‌کند.

دفتر رئیس پارلمان عراق در ادامه آورده است ;i الحلبوسی ضمن محکوم کردن حملات روز گذشته به معترضان صلح‌جو، بر این مسأله تأکید دارد که دولت و نیروهای امنیتی باید نقششان را با قدرت قانون برای حفظ  امنیت و حفاظت از شهروندان و اموال آنها ایفا کنند و مانع از هرگونه پدیده مسلحانه خارج از چارچوب دولت شوند.

گروهی از افراد مسلح ناشناس جمعه شب به معترضان عراقی در منطقه السنک در نزدیکی میدان التحریر حمله و اقدام به شلیک گلوله به سمت آنها کردند. ۲۵ معترض عراقی در پی این حمله کشته و بیش از ۷۰ تن دیگر نیز مجروح شدند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما