کدخبر: ۳۱۵۶۵۶ لینک کوتاه

۳ توصیه مهم درباره مبارزه با سرماخوردگی

اقتصادنیوز: ابتلا به سرماخوردگی برای هیچ فردی خوشایند نیست. عطسه و سرفه، سردرد و تهوع و بسیاری از علائم مشابه می تواند برای افراد بسیاری آشنا باشد، این علائم، علائم سرما خوردگی محسوب می شوند اما به نظر می رسد با برخی روشها می توان این علائم را کنترل کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، اگرچه اولین و بهترین روش برای مبارزه با سرماخوردگی مراجعه به پزشک است، اما می توان با برخی روشها، علائم بیماری را کنترل و محدود کرد.

 

بیش از حد  آب پرتقال ننوشید

علی رغم آنچه شنیده اید ، نوشیدن بیش از حد آب پرتقال به جای آن که سودمند باشد می تواند خطرناک باشد. درواقع با توجه به این که آب پرتقال بسیار اسیدی است، هنگام بیمار شدن غشاهای گلوی افراد را می سوزاند و تحریک می کند، در نتیجه مصرف بیش از حد آب پرتقال می تواند بسیار خطرناک باشد.

 

بینی خود را با شدت تخلیه نکنید

حرکتی که با نام عامیانه "فین کردن" شناخته می شود می تواند کمک کند راحت تر نفس بکشید اما انجام این کار با شدت بیش از حد می تواند خطرناک باشد و حتی باعث شود مجرای تنفسی شما دچار اختلالات حاد شود. مطابق مقاله سال 2016 متخصصان دانشگاه کالیفرنیا در برکلی  اغلب فشار آوردن روی بافت های بینی می تواند رگ های خونی کوچک در بینی را پاره کند و باعث ایجاد خونریزی بینی شود ، به خصوص اگر راههای  مخاطی از قبل از سرماخوردگی تحریک شده باشد.

 

 

اگر سرماخوردگی شما با سرفه همراه است، دود سیگار می تواند منجر به بدتر شدن علائمتان شود. درواقع دود سیگار با تشدید حالت سرفه شما  باعث بدتر شدن علائم می شود. سیگار "به دلیل از بین بردن سیستم ایمنی بدن" شناخته شده است. هنگامی که به سرماخوردگی مبتلا هستید ، ریه های شما  دو برابر سخت تر کار می کنند تا بدن شما را از عفونت خلاص کنند و آخرین چیزی که به آن نیاز دارید هجوم دود سیگار است.

این مطلب برایم مفید است
32 نفر این پست را پسندیده اند