کدخبر: ۳۱۶۰۶۹ لینک کوتاه

دستگیری عامل ساخت درگاه‌های اینترنتی جعلی در استان اصفهان

فرمانده انتظامی شهرستان خمین‌شهر از دستگیری فردی که اقدام به ساخت درگاه‌های پرداخت الکترونیک جعلی وانتشار آن در فضای مجازی کرده بود خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، علی جعفری نژاد اظهار داشت: کارشناسان پلیس فتای فرماندهی انتظامی شهرستان خمینی‌شهر به دنبال رصد سایت‌ها و کانال‌های موجود در فضای مجازی، یک کانال ساخت درگاه‌های پرداخت الکترونیک جعلی شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی‌شهر ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا در گام بعدی و با انجام اقدامات علمی و تخصصی توانستند هویت اصلی عامل این کانال که یک نوجوان 15 ساله بود را به دست بیاورند که بلافاصله با هماهنگی مقام قضائی نسبت به دستگیری وی اقدام کردند.

وی اظهار داشت: متهم دستگیر شده با توجه به شواهد و مدارک موجود به جرم خود اعتراف و انگیزه خود از این عمل مجرمانه را تفریح و کسب درآمد عنوان کرد.

جعفرنژاد در پایان خاطرنشان کرد: وجود درگاه‌های اینترنتی جعلی یکی از معضلات اصلی در فضای مجازی است که امنیت مردم را تهدید می‌کند و متأسفانه عده‌ای سودجو دست به ایجاد چنین درگاه‌هایی می‌زنند اما باید بدانند که پلیس فتا به صورت شبانه‌روز فضای مجازی را رصد کرده و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌کند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند