حریق نمادین مقر اتحادیه اروپا توسط معترضان

کدخبر: 316077
اقتصادنیوز:حامیان محیط زیست در جریان تظاهراتی در بروکسل از ساختمان اتحادیه اروپا بالا رفته و به نشانه هشدار پیرامون تغییرات اقلیمی، به صورت نمادین آن را آتش زدند.

به گزارش اقتصادنیوز

تارنمای یاهونیوز پنجشنبه شب گزارش داد 50 نفر از گروه فعالان محیط زیست موسوم به «صلح سبز» که در این اقدام مشارکت داشتند و در نمای ساختمان اتحادیه اروپا وسایل دودزا و تصویر آتش نصب کرده بودند، دستگیر شدند.

براساس این گزارش، ساعاتی پیش از نشست مقام‌های اتحادیه اروپا برای بحث درباره برنامه مقابله با گرمایش جهانی، فعالان محیط زیست با لباس قرمز و مجهز به ابزار بالا رفتن از ساختمان، در مقابل مقر این اتحادیه در بروکسل تجمع کرده بودند.

سخنگوی تظاهرکنندگان گفت که این افراد از یک نردبان آتش‌نشانی برای بالا رفتن از نمای ساختمان اتحادیه اروپا استفاده کردند و غذای کافی برای دو روز خود را به همراه دارند.

آن‌ها نمای ساختمان را با تصویر شعله‌های آتش پوشاندند و پس از روشن کردن وسایل دودزا صدای آژیر نیز از بلندگو پخش کردند.

پیشتر نیز تعدادی از اعضای این گروه هنگامی که بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس راهی کاخ باکینگهام برای گرفتن حکم نخست‌وزیری از ملکه انگلیس بود، راه او را بستند.

اتحادیه اروپا به دنبال برنامه‌ای است که تا سال 2050 همه 28 کشور عضو آن تولید کربن خود را به صفر برسانند؛ اما کشورهای کم‌درآمدتر این اتحادیه نگران هستند که چنین برنامه‌ای به اقتصاد آن‌ها آسیب جدی برساند.

«اورسولا فون در لین» روز چهارشنبه طرح موسوم به «توافق سبز اروپایی» را رونمایی کرد که 100 میلیارد دلار به کشورهای متکی به سوخت فسیلی در اتحادیه کمک می‌کند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلای تهران؛

    اقتصادنیوز: امروز ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ دامنه نوسان دلار در بازار متشکل ارزی کاهش یافت، این امر می‌تواند تحت تاثیر فضای بازار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما