کدخبر: ۳۱۶۲۹۵ لینک کوتاه

الحشد‌الشعبی: وضعیت امنیتی عراق تحت سیطره است

اقتصادنیوز؛ «حافظ الخزعلی» مسئول امنیتی سازمان «الحشد الشعبی» می‌گوید که «ورود و خروج به سوریه و عراق، تحت کنترل است و وضعیت امنیتی نیز به صورت کلی، تحت سیطره قرار دارد».

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «حافظ الخزعلی» مسئول امنیتی سازمان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) عراق از آماده‌باش نیروهای این سازمان خبر داد.

الخزعلی به پایگاه «الحشد الشعبی» گفت که نیروهای این سازمان از «نینوی» (شمال عراق) تا «النخیب» (غرب عراق) در حالت آماده‌باش هستند تا با هر اتفاق ناگهانی مقابله کنند.

وی تأکید کرد که استقرار یگانهای الحشد در شهرستان «القائم» واقع در غرب استان الانبار (غرب عراق) با این هدف است که این منطقه از لوث داعش پاکسازی شود.

این فرمانده عراقی خاطر نشان کرد: «این روزها در سالگرد عملیات بزرگ الصحرا برای نابودی داعش قرار داریم و به همین دلیل، دشمن در تلاش است که از شرایط کشور سوء استفاده کرده و به اینجا و آنجا، حمله می‌کند».

الخزعلی می‌گوید که «ورود و خروج به سوریه و عراق، تحت کنترل است و وضعیت امنیتی نیز به صورت کلی، تحت سیطره قرار دارد».

 در همین ارتباط، فرماندهی عملیات الحشد الشعبی در استان نینوی جمعه گذشته خبر داد که نیروهای این سازمان در حال انجام عملیاتهای پیش‌دستانه هستند تا خطر از این منطقه دور شود.

«حیدر الهدماوی» جانشین فرمانده عملیات الحشد الشعبی در نینوی نیز گفت که دشمن در تلاش است از وضعیت کنونی عراق، نهایت استفاده را ببرد و به همین دلیل، گهگاهی به عملیات‌های تروریستی علیه نیروهای امنیتی در این استان دست می‌زند.

الهدماوی خاطر نشان کرد که سرویس اطلاعات عراق، اطلاعاتی را درباره تحرکات داعش در اختیار آنان قرار داده است و به صورت عملیات پیش‌دستانه نیز انجام می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند